2024. 04 26.
Romániai sport hírek

Paralimpiai játékok: Novák Eduárd sportminiszter ezüstérmet szerzett Tokióban

2021.08.27 - 10:08
Ezüstérmet szerzett Novák Eduárd kerékpározó, jelenlegi romániai sportminiszter a 4000 méteres egyéni üldözéses futamban a tokiói paralimpiai játékok pénteki versenynapján.

A csíkszeredai paralimpikon jól rajtolt, ennek ellenére a szlovák Jozef Metelka legyőzte őt a döntőben.

Metelka a pénteki selejtezőben is jobb időt ért el Nováknál: 4 perc, 22 másodperc és 772 ezredmásodperces eredményével világcsúcsot döntött, míg a romániai sportminiszter 4 perc, 31 másodperc és 212 ezredmásodperc alatt jutott célba.

Novák Eduárd a román küldöttség első érmét szerezte meg a tokiói paralimpiai játékokon, karrierjének ez a negyedik érme. A 44 éves sportoló 2012-ben egy arany- és egy ezüstéremmel tért haza Londonból, négy évvel korábban pedig ezüstérmet nyert Pekingben.

Novák Eduárd az első miniszter, aki részt vesz az olimpiai vagy paralimpiai játékokon, és szintén az első miniszter, aki érmet is szerzett. AGERPRES

Visszavonul az aktív versenyzéstől Novák Eduárd sportminiszter
Visszavonul az aktív versenyzéstől a sportminiszter. Az idei tokiói paralimpiai játékokon a kerékpáros üldözőversenyben ezüstérmet szerzett Novák Eduárd Facebook-oldalán jelentette be a hírt, hangsúlyozva, még nem tudja, hogy döntése végleges-e, vagy csak átmeneti.
Verseny az életért – sportlegendákkal buzdít oltásra a sportminisztérium
Az Ifjúsági és Sportminisztérium, élén Novák Eduárd miniszterrel, paralimpiai bajnokkal elindítja a Verseny az életért című kampányt, amelynek célja romániai sportlegendák segítségével oltásra buzdítani a lakosságot. A kampány a sportolók személyes vallomásán, élményén és üzenetein alapszik.
Novák: télig bekövetkezhet a váltás
Munkalátogatást tett pénteken Szatmárnémetiben Novák Eduárd ügyvivő sport- és ifjúsági miniszter, amely során találkozott a megyei sportstruktúrák képviselőivel és a város polgármesterével is.