×
2024. 04 26.

Parádésan szerepeltek az Eb-n az Okinawa SK karartékái

2021.11.02 - 09:25
A Nemzetközi Karate Egyesület (IKU) versenyszabályai szerint rendeztek az elmúlt napokban Nagyváradon Európa-bajnokságot, amelyre a nevező 25-ből – az országhatár átlépésére vonatkozó szigorú járványhatósági megszorítások miatt – csak 15 ország tudta elküldeni válogatott karatékáit, így is 523 sportoló sorakozott fel a megnyitón.

A Román Harcművészeti-szövetség által megvendégelt nagyszabású nemzetközi eseményen az Szatmárnémeti Okinawa tizenegy sportolója is kvalifikálta magát.
A 14 éves Alisia Pop még nem rendelkezik gazdag versenytapasztalattal, viszont az eddigi teljesítménye meggyőzte a kadett válogatott edzőjét, hogy a szatmári lányt is magával vigye Nagyváradra. Döntését pedig alátámasztotta Alisia parádés teljesítménye, hiszen három versenyszámban indult, és mindegyikben dobogóra állhatott. A korosztálya 47 kilogrammos egyéni kumite-versenyében máltai, albán és olasz ellenfeleket legyőzve jutott a legjobb négy közé, végül a bronzérmet szerezte meg. Ezt követően súlycsoportját képviselte a román csapatban, amely a második helyen zárt a kumite és a váltó versenyszámokban egyaránt.

cropped-alisiaPop
„Alisia messze felülmúlta az elvárásaimat, de nagyon örülök neki. Alig van versenytapasztalata, hiszen csak idén vett részt az első tornáin. Szerintem most olyat tett Nagyváradon Alisia, ami csak keveseknek sikerül” – méltatta tanítványát Nyesti Csaba (5. Dan) karatemester.
A szatmári szakvezető egyébként a speciális sportolók válogatott edzőjeként vett részt az Európa-bajnokságon. Ebben a kategóriában többek között autista, aszpergerszindromás, ADHD-s vagy figyelemzavaros gyerekek küzdöttek egymással, az Okinawától pedig 10 karatéka kvalifikálta magát a kontinentális tornára.
Nyesti elmondta, hogy életre szóló élmény volt valamennyi résztvevő számára ez a torna, hiszen sportolói odaadóan, koncentrálva mutatták be formagyakorlataikat, és ennek eredményeként két Európa-bajnoki cím mellett két Eb-ezüst és 6 bronzérmet is kiérdemeltek a szatmáriak.
„Nemzetközi bírók pontoztak, egyesek közülük még nem is vettek részt ilyen kategória versenyén. Talán csetlő, botló sportolókra számítottak, de jött a meglepetés, amikor azzal szembesültek, hogy ezek a gyerekek szabályos, a »nagykönyvnek« megfelelően előadott formagyakorlatokat mutattak be. Láttam, hogy néhány bíró könnyeivel küzdött a meghatódástól, de a végén már én sem bírtam visszatartani magam, együtt sírtam az örömükben ünneplő gyerekekkel. Hiszen magasan vertük a mezőnyt a tíz éremmel. Éltere szóló elmeny volt, amikor a jelenlévők vastapssal ismerték el sportolóim teljesítményét – mesélte Nyesti. – Remélem, hogy jövőre még több karatékával sikerül nagyszabású versenyekre eljutnunk. Köszönjük mindenkinek, aki hitt bennünk és támogatott minket.”
Az Európa-bajnokság éremtáblázatában Románia a második helyen zárt Olaszország mögött, Magyarország és Németország holt versenyben a kilencedik lett.

Karate: Hajdúnánáson lépett tatamira a Samuraiul
Február 17-én zajlott le a XIV. Hódos Imre Nemzetközi Karate Kupa a magyarországi Hajdúnánáson, ahol több mint 260 sportoló vett részt 26 klub és 40 csapat képviseletében.
Karate: két ezüst a Budapest Promontorról
Ifj. Magos Róbert és Balog Alex is éremmel tért haza a hét végi, budapesti wado kai bajnokságról, Jenei túl korán akadt össze egy kupagyőztessel.
Japán szenszej tanított karatézni
Sikeresen zárult a háromnapos karate-maraton, amelyet az elmúlt hétvégén a szatmárnémeti Energy Cardio Clubban tartottak a japán Nobuyuki Nukina sensei vezetésével.