19 °C
1USD = 4.65 RON

Óriási siker: második az éremtáblázatban Magyarország

2022.08.18 - 10:50
Miután több versenyszámban is döntős volt, de rendre lecsúszott a döbögöról, a római Európa-bajnokság úszó számainak zárónapján mégis összejött az aranyérem Kós Hubertnek (képünkön), aki megnyerte a 200 méter vegyest.

A UTE 19 éves versenyzője 1:57.72 perccel diadalmaskodott, megszerezve a felnőtt mezőnyben első nagymedencés érmét világversenyen. A rendkívül szoros befutón a hazaiak egyik kedvence, Alberto Razzetti 1:57.82-es idővel zárt a második helyen, míg a portugál Gabriel José Lopes 1:58.34-es eredménnyel a harmadik lett.
Nem sokkal Kós versenyszáma előtt Késely Ajna szerzett bronzérmet 400 méter gyorson. A 20 éves magyar versenyző – aki 2018-ban, Glasgow-ban ezüstérmes volt ebben a számban – 4:08.00 perccel lett harmadik a német Isabel Marie Gose és az olasz Simona Quadarella mögött.
„A sorozatos negyedik helyek után végre összejött ez a harmadik hely. Nagyon jó érzés volt, hogy a táv felét elhagyva még mindig könnyednek éreztem az úszást, aztán láttam a medence szélén a magyarokat, akik szurkoltak és mutatták, milyen jó helyen vagyok” – mondta a futam után Késely a vegyes zónában.
Ezzel a magyar válogatott öt arany-, hét ezüst- és három bronzérmet nyert a Rómában, így a vonatkozó éremtábla második helyén zárt.
A hazai medencében szereplő olasz válogatott 13-13 arany- és ezüstérem mellett 9 bronznak is örülhetett, több mint kétszer annyi medáliát nyert, mint a magyar küldöttség. A képzeletbeli dobogó harmadik fokára a britek állhatnak fel, ők hiába nyertek ugyanannyi érmet, mint a magyarok, az aranyak és az ezüstök számában alulmaradtak.
Románia David Popovici révén két Európa-bajnoki címmel zárt, ezzel a nyolcadik lett az éremtáblázatban.

P. A.

Popovici a világ leggyorsabb uszója, túl a száz Eb-címen a magyarok
Nem fér kétség hozzá, hogy a román David Popovici jelenleg a világ leggyorsabb úszója: a bukaresti születésű, még csak 17 éves szupertehetség a római Európa-bajnokságon 46.86 másodperces világcsúccsal nyerte meg a 100 méteres gyorsúszó versenyszámot.