×
2024. 04 26.

Nem megy odahaza a Lepzignek? Marad a 2. helyen a BVB

2020.05.28 - 04:27
Nem tudta kihasználni a Borussia Dortmund vereségét az RB Leipzig labdarúgócsapata a német élvonalbeli bajnokság 28. fordulójában, így változatlan a dobogósok állása a Bundesliga tavaszi újraindulása óta eltelt három fordulót követően.

A Gulácsi Pétert és Willi Orbánt is foglalkoztató lipcseiek 2–2-es döntetlent játszottak odahaza a Dárdai Mártont is a meccskeretében tudó Herthával. A Vendégek korai gólszerzése után Lukas Klostermann még az első félidőben egyenlített, majd Patrick Schick egy potyagóllal fordított a második játékrészben, viszont a hajrában Matheus Cunha buktatása miatt megítélt 11-est Krysztof Piatek értékesítette: 2–2.

Az RB Leipzig egyébként az újrakezdés után még nem tudott hazai pályán nyerni: a 26. forduló meccsén a Freiburggal, most a Herthával ikszelt odahaza.

Így a BVB a Bayern elleni vereség ellenére megőrizte a második helyet, de már csak két pont az előnye a lipcseikkel szemben.

Kisebb meglepetésre a Düsseldorf is nyerni tudott hazai pályán, miután a vendég Schalke 0–1-re vezetett. Hennings és Karaman öt perc alatt fordítottak, így a Düsseldorf már csak egy pontra van a biztos bentmaradást jelentő helyektől. A 15. Mainz ugyanis hiába szerzett vezetést Berlinben, és játszott több mint egy félidőn keresztül emberelőnyben, mégsem tudott egynél több pontot hazavinnie. A Rajna-parti együttesnél egyébként a 82. percben csereként állt be Szalai Ádám.

BUNDESLIGA, 28. FORDULÓ

RB Leipzig – Hertha Berlin 2–2 (1–1)

Gólszerzők: Klostermann (24.), Schick (68.), illetve Grujics (9.), Piatek (82. – 11-esből)

FC Augsburg – SC Paderborn 07 0–0

Fortuna Düsseldorf – FC Schalke 04 2–1 (0–0)

Gólszerzők: Hennings (63.), Karaman (68.), illetve McKennie (53.)

TSG 1899 Hoffenheim – 1. FC Köln 3–1 (1–0)

Gólszerzők: Baumgartner (11., 46.), Zuber (50.), illetve Kainz (60.)

1. FC Union Berlin – 1. FSV Mainz 05 1–1 (1–1)

Gólszerzők: Ingvartsen (33.), illetve Baku (13.)

21.30: Köln – Leipzig

A mérkőzéseket a Digi Sport, a Telekom Sport, a Look Tv és a magyar Sport Tv közvetíti.

1. FC Bayern München          28        20        4          4          81–28  64

2. Borussia Dortmund            28        17        6          5          74–34  57

3. RB Leipzig 28        15        10        3          70–29  55

4. Borussia Mönchengladbach           28        16        5          7          53–34  53

5. Bayer 04 Leverkusen         28        16        5          7          53–36  53

6. VfL Wolfsburg       28        11        9          8          40–34  42

7. TSG 1899 Hoffenheim      28        11        6          11        39–48  39

8. Sport-Club Freiburg           28        10        8          10        38–40  38

9. FC Schalke 04        28        9          10        9          34–45  37

10. Hertha Berlin        28        9          8          11        41–50  35

11. 1. FC Köln            28        10        4          14        44–52  34

12. FC Augsburg        28        8          7          13        40–54  31

13. 1. FC Union Berlin           28        9          4          15        33–48  31

14. Eintracht Frankfurt          27        8          5          14        44–52  29

15. 1. FSV Mainz 05  28        8          4          16        37–61  28

16. Fortuna Düsseldorf          28        6          9          13        31–53  27

17. SV Werder Bremen          27        5          7          15        29–59  22

18. SC Paderborn 07  28        4          7          17        31–55  19

Véget ért a Bundesliga-idény, a Hoffeinheim EL-főtáblás
Az európai labdarúgó topligák közül elsőként a német bajnokság ért véget a pályán.
Zsinórban a 8. Bayern-aranyérem
A Bayern München labdarúgócsapata szerezte meg a 2019–2020-as német bajnoki címet, köszönhetően a 32. fordulóban a Werder Bremen otthonában aratott 1–0-s győzelemnek.
Favre állásába kerülhet a vereség
Egy gól döntött a Der Klassiker-en: a Bundesliga két legjobb csapatának dortmundi csúcsrangadóját a bajorok nyerték. Ezzel a BVB nagyon messze került az első helytől, és vélhetően – a német sajtó szerint – a dortmundiak ezért edzőt fognak váltani.