1USD = 4.65 RON
100HUF = 1.28 RON

Favre állásába kerülhet a vereség

2020.05.27 - 13:41
Egy gól döntött a Der Klassiker-en: a Bundesliga két legjobb csapatának dortmundi csúcsrangadóját a bajorok nyerték. Ezzel a BVB nagyon messze került az első helytől, és vélhetően – a német sajtó szerint – a dortmundiak ezért edzőt fognak váltani.

Immár hét ponttal vezeti a német labdarúgó bajnokság táblázatát a rekordbajnok Bayern München, miután Joshua Kimmich szemet gyönyörködtető találatával 1–0-ra legyőzte a Signal Induna Parkban az ősi riválisát, a Borussia Dortmundot, a 28. forduló csúcstalálkozóján.

Sokan tartottak attól, hogy a Bundesliga legnagyobb figyelem övezte rangadója szurkolók nélkül nem fogja a korábbi fociminőséget nyújtani. Szerencsére ezt mindkét csapat megcáfolta, játékuk az egész mérkőzés ideje alatt igényes és a rangadó hírnevéhez méltó volt. Ezt leginkább a bajnoki címért folyó harc eredményezte, hiszen a két csapat közötti pontkülönbség a mérkőzés előtt csupán négy pont volt.

A mérkőzés intenzitása már kezdőrúgást követően érezhető volt. A Dortmund norvég tinicsillag csatára Erling Haaland harminc másodperc elteltével került gólhelyzetbe amikor a világbajnok kapus Manuel Neuernek osztott ki egy kötényt. A látványos csel azonban nem hozott eredményt, hiszen Jérome Boateng, a Bayern védőbástyája gólvonalra visszafutva tudott menteni. A következő tíz percben a Ruhr-vidéki csapat szép és összeszedett focit játszott, dominálva ezzel a mérkőzést, viszont a Bayern München alkalmazkodni tudott a rivális játékához, a 17. percben pedig már a vezetés megszerzéséhez is közel kerültek. A szélső Serge Gnabry erőteljes lövését, a lengyel Lukasz Piszczek tisztázta az utolsó pillanatban, viszont itt nem állt meg a bajor offenzíva. Kingsley Coman egy éles lövéssel megmozgatta a Dortmund hálóőrét, Roman Bürkit, de ezt követően stabilizálódott a sárga-feketék védelme.

Az ezt követő harminc percben a BVB ismét támadásba lendült, viszont az utolsó labdaérintéseik sikertelenek voltak így nem születtek veszélyes gólhelyzetek. Két perccel az első félidő lefújása előtt lépett színre a Bayern középpályása, Joshua Kimmich aki, a Comantól kapott labdát, 18 méterről emelte kapuba a 43. percben. A remek helyzetfelismerésnek köszönhetően a játékszer Bürki hálójában landolt, aki bár elérte a labdát, de a gólt nem tudta megakadályozni. A gyönyörű találatot követően a Bayern egygólos előnnyel vonult az öltözőbe (0–1).

A Dortmund trénere, Lucien Favre a félidőben lecserélte Thomas Delaneyt és Julian Brandtot, akik teljesítményükkel nem sokkal járultak hozzá a mérkőzéshez és a győzelem megszerzéséhez. Az ő helyükre érkezett Emre Can és az érezhetően nem százszázalékos angol szélső, Jadon Sancho. A játékban azonban a dupla csere sem hozott eredményt, a Bayern továbbra is magabiztosan focizott.

Az 59. percben meglehetett volna az egyenlítés. Erling Haaland lövését Boateng becsúszva hárította, könyökéről pedig a labda szögletre pattant. A kérdőjeles akció ellenére, a VAR-egység nem látott okot a közbeavatkozásra. A játék további részében sem sikerült a Dortmundnak felzárkózni, hiába kapott lehetőséget Mario Götze, és a sérülés gyanújával lecserélt Haaland helyére érkező ifjú Giovanni Reyna. Eközben a Bayern is cserélt, a francia szélső Coman helyére érkezett Ivan Perisic. Az egyenlítés lehetősége Mahmoud Dahoud nagy lövésében mutatkozott, azonban a 400. Bundesliga-mérkőzésén védő Neuer bravúrosan védett.

A továbbiakban a Bayern higgadtan és összeszedett védekezett megőrizve ezzel az egygólos előnyét.

Megvan az utód?

A rekordbajnok győzelmével hét ponttal meglépett első számú üldözőjétől, s már csak hat forduló van hátra.

„Megérdemeltünk volna legalább egy döntetlent. Jobban játszottunk, mint a Wolfsburg és a Schalke ellen. Nagyon nehéz lesz a bajnoki címért zajló verseny, hét pont a hátrányunk, és már csak hat forduló van hátra. Brutálisan nehéz lesz” — nyilatkozta a találkozó után a Dortmund vezetőedzője, Lucien Favre, akinek a jövőjét találgatta a német sajtó a rangadót követően. A témát maga a szakvezető szolgáltatta, ugyanis a Sky Sports kérdésére annyival reagált: „Hónapok óta erről írogatnak. Tudom, mit kell tennem. Néhány hét múlva beszélek a folytatásról, addig is nyugodt maradok és bízom magamban.”

Favre szavai után az egykori válogatott Lothar Matthäus, a csatorna szakértője sem kertelt, bedobta a lehetéséges utód nevét: „Az első gondolatom az volt, hogy néhány hét múlva távozik, a helyére pedig Niko Kovac érkezik. Kovacnak jelenleg ugyebár nincsen csapata, de korábban nyert már bajnokságot a Bayern Münchennel, a Dortmundnak pedig épp olyan edzőre van szüksége, aki szerzett címet, illetve tudja, mi kell ehhez.”

Úgy tűnik, hogy Matthäus szavai közel állnak a valósához, szerda reggel ugyanis a Bild arról írt, hogy a dortmundi klub az elmúlt hónapokban valóban felvette a kapcsolatot Kovaccsal.

BUNDESLIGA, 28. FORDULÓ

Borussia Dortmund – FC Bayern München 0–1 (0–1)

Gólszerző: Kimmich (43.).

Eintracht Frankfurt – Sport-Club Freiburg 3–3 (1–1)

Gólszerzők: André Silva (35.), Kamada (79.), Chandler (82.), illetve Grifo (28.), Petersen (67.), Höler (69.).

Bayer 04 Leverkusen – VfL Wolfsburg 1–4 (0–1)

Gólszerzők: Baumgartlinger (85.), illetve Pongracic (43., 75.), M. Arnold (64.), Steffen (68.)

SV Werder Bremen – Borussia Mönchengladbach 0–0

Véget ért a Bundesliga-idény, a Hoffeinheim EL-főtáblás
Az európai labdarúgó topligák közül elsőként a német bajnokság ért véget a pályán.
Zsinórban a 8. Bayern-aranyérem
A Bayern München labdarúgócsapata szerezte meg a 2019–2020-as német bajnoki címet, köszönhetően a 32. fordulóban a Werder Bremen otthonában aratott 1–0-s győzelemnek.
Nem megy odahaza a Lepzignek? Marad a 2. helyen a BVB
Nem tudta kihasználni a Borussia Dortmund vereségét az RB Leipzig labdarúgócsapata a német élvonalbeli bajnokság 28. fordulójában, így változatlan a dobogósok állása a Bundesliga tavaszi újraindulása óta eltelt három fordulót követően.