1USD = 4.63 RON

Párbajtőr: kétszeres bajnok lett Mézinger Márton

2024.01.22 - 10:17
(Fotó: SzOVSK)
Mézinger Márton kétszeres bajnok lett a junior korosztályban, miután remekül teljesítettek a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub junior korosztályos párbajtőrvívói Bukarestben, ahonnan összesen két bajnoki címmel és egy bronzéremmel tértek haza.

Az egyéni küzdelemben Mézinger Márton öt győzelemmel és egy vereséggel kezdett a csoportkörben, így a negyedik helyen kvalifikálta magát a főtáblára. Az egyenes kieséses szakaszban megállíthatatlan volt Adrian Szilagyi tanítványa. Többek között két csapattársát is búcsúztatta: előbb a kadet korosztályos bronzérmes Cezar Panast, majd az elődöntőben az első számú kimelet Szabó Szabolcsot. A fináléban Florin Miricát verte (CS Farul Konstanca), 15–11-re.

Nagy Lehel edző tanítványa, Szabó Szabolcs is remek teljesítményt nyújtott. Az elődöntőig veretlen volt, viszont a legjobb négy között Mézinger Márton 13–9-re győzött. Így Szabó Szabolcs bronzérmet szerzett. Cezar Panas a 13. helyen zárt.

Szoros volt

Vasárnap, a bajnokság zárónapján az Anton Cîmpan, Mézinger Márton, Cezar Panas és Szabó Szabolcs alkotta csapat második esélyesként kezdte a küzdelmeket, de megállíthatatlanak voltak. Miután legyőzték CSS1 Konstanca 1 csapatát (eredmény 45–33), egy nagyon szoros viadal következett a CSA Steauával. A fővárosiak tapadtak a szatmáriakra, de a győztes tust az egyéni bajnok, Mézinger Márton vitte be, így az Olimpia VSK nyert 45–44-re.

A döntőben az első számú favorit CS Universitatea Craiova sem tudta megállítani a srácokat, és egy szoros mérkőzés után a fiaink 45–43-ra nyertek, és bajnoki címet szereztek.

Szatmárnémeti Olimpia VSK

Futball: győznie kell az Olimpia VSK-nak a biharszentandrásiak ellen
A Liga 3 hétközi fordulójában hazai pályán játszik a Biharszentandrási Crișul ellen kedden a Szatmárnémeti Olimpia VSK labdarúgócsapata. Kötelező nyerniük a szatmárnémeti fiúknak.
Cselgáncs: egyetemi bajnokságot nyert Paula Paștiu
Két jelentős tornán vettek részt az elmúlt hétvégén a Szatmárnémeti Olimpia VSK judokái. Marian Halas tanítványai egy bajnoki címmel és további öt éremmel gazdagították a gyűjteményüket.
Kézilabda: nyertek Nagyszentmiklóson a lányok, feljöttek a második helyre
A Szatmárnémeti Olimpia VSK női kézilabda junior II-es korosztályos csapata nyerte meg magabiztosan Nagyszentmiklóson a bajnoki rájátszás 4-es számú felső házának a rangadóját.