×
2024. 04 26.

Májusban selejtező, elődöntő és döntő a junioroknál

2022.05.04 - 16:15
Ebben a hónapban rendezi meg a Szatmár Megyei Labdarúgó Egyesület (AJF) a 19 éven aluliak megyei bajnoki döntőjét is.

Szilágyi István, az AJF elnöke lapunknak elmondta, hogy a Liga 4 Elite B-csoportjában még nem dőlt el a végső sorrend, ugyanis a Szaniszlói Recolta még beérhet a harmadik helyre, amely döntő részvételt jelenthet a számára.
A szaniszlóiaknak még két meccset kell pótolni. Az elsőt a következő hétvégén játssza majd a biztos döntős Vetési Viitorul ellen. Ha elveszítik a meccset, még akkor is van esélyük a harmadik helyre, ugyanis a 6 pontos, 7. helyen álló Tasnádi Unirea ellen is játszaniuk kell. Amennyiben itt nyerni tudnak – vagy a két meccsből akár egy pontot is szereznek –, akkor megelőzik a jelenlegi harmadik Kaplonyi SE csapatát.
A 8. fordulóból elhalasztott Szaniszló – Vetés meccsnek a vendégek szempontjából is lesz tétje, ugyanis győzelem esetén a Victoria elé állnak a táblázatban, így nem kell selejtezőt játszaniuk a legjobb négy közé jutásért.
A döntő torna első felvonásában ugyanis a két széria második és harmadik helyezettjei keresztmérkőzéseket játszanak. A győztesek bejutnak az elődöntőbe, ahol sorsolás útján dől el, hogy melyik csoportelsővel játszik majd a fináléért.
Az A-csoportban már eldőlt, hogy az Avasfelsőfalui Energia lesz az elődöntős, a Pálfalvi Unirea és az Avasújvárosi Talna játszik selejtezőt.

A LIGA 4 ELITE JUNIOR ÁLLÁSA

A-csoport: 1. Avasfelsőfalui Energia 33 pont, 2. Pálfalvi Unirea 29, 3. Avasújvárosi Talna 27.

B-csoport: 1. Nagykárolyi VSK Victoria 36 pont/14 mérkőzés, 2. Vetési Viitorul 35/13, 3. Kaplonyi SE 22/14 (65–38), 4. Szaniszlói Recolta 22/12 (38–38).