2024. 04 27.
4 °C

Leclerc rajt-cél győzelemmel növelte előnyét az összetettben

2022.04.10 - 14:22
Charles Leclerc rajt-cél győzelmet aratott a vasárnapi Formula–1-es Ausztrál Nagydíjon, és 34 pontra növelte az előnyét a világbajnoki pontverseny élén.

Vasárnap a Ferrari monacói pilótja mögött Sergio Pérez, a Red Bull mexikói versenyzője ért célba másodikként, míg a harmadik helyen George Russell, a Mercedes brit versenyzője zárt.
A 24 éves Leclerc-nek ez pályafutása negyedik és az idénybeli második futamgyőzelme.
A rajtot a hétszeres vb-győztes Lewis Hamilton (Mercedes) kapta el kiemelkedően jól, az ötödik pozícióból startoló brit meg is kaparintotta a harmadik helyet az első kanyarban. Az élen Leclerc maradt, mögötte a címvédő Max Verstappen (Red Bull) száguldott a második helyen. A mezőny középső részében küzdő Sainz a harmadik körben a sóderágyba csúszott, feladni kényszerült a viadalt, az autó mentésének idejére pedig a pályára hajtott a biztonsági autó. A Safety Car mindössze három kört töltött a mezőny előtt, majd folytatódhatott a száguldás. A 9. körben Pérez visszavette a harmadik helyet.
A 23. körben újra a pályára hajtott a biztonsági autó, miután Sebastian Vettel (Aston Martin) a falnak csapta az autóját, de három körrel később már folytatódhatott az éles verseny. A 39. körben aztán következett Verstappen újabb drámája: a hollandnak szóltak a boxutcából, hogy technikai problémája adódott, így állítsa le az autóját.
A hajrá kezdetén Leclerc, Pérez, Russell volt az első három sorrendje, ez a leintésig már nem változott. Hamilton negyedikként végzett, a hazai közönség előtt szereplő Daniel Ricciardo (McLaren) hatodik lett, az utolsó, 20. helyről startoló thaiföldi Alexander Albon (Williams) pedig végül a 10. helyen zárt és így egy világbajnoki pontot szerzett.
A szezon két hét múlva Imolában, az Emilia Romagna Nagydíjjal folytatódik.