1USD = 4.65 RON

Kézilabda: Kikaptak sajnos Újszentesen a junior lányok

2024.04.19 - 11:52
Az elején jól ment, de aztán fáradni kezdek a szatmárnémeti lányok. (Fotó: SzOVSK)
Vereséget szenvedett a Szatmárnémeti Olimpia VSK női kézilabdacsapata Újszentesen, a Citu Temesvár együttestől, a junior II-es korosztályos bajnokság Értékcsoportjának 2. fordulójában.

Kiegyenlített mérkőzést játszott csütörtökön a Citu Temesvár és a szatmárnémeti Olimpia VSK a Temes megyei településen.

Felzárkózások

Ciprian Mărieș edző szatmárnémeti tanítványai az többször is fel tudtak zárkózni az első félidőben, 2–0-ról 3–4-re, majd 13–10-ről 13–14-re.
A második félidő elején 19–19-ig fej-fej mellett haladt a két csapat, miután a házigazdák lassan hét gólt tettek a két csapat közé (32–25).
A végéhez közeledve a lányaink 4–1-es sorozata annyira volt elég, hogy faragjanak a hátrányból, így 33–29 lett a vége.

Hátrányban

Ezzel a vereséggel az Olimpia VSK csapata négy pont hátrányban marad a második Citu Temesvár és a harmadik Nagyszentmiklósi Unirea mögött.
A következő fordulóban, vasárnap, április 21-én hazai pályán, az Ady Endre utcai LPS – Both Katalin Sportcsarnokban játszanak a kézis lányok a LPS Banatul Temesvár ellen. Az ellenfél a tabella 5. helyét foglalja el.
A találkozó vasárnap 14.00 órakor fog kezdődni.

NŐI KÉZILABDA, JUNIOR II, 4-ES SZÁMÚ ÉRTÉKCSOPORT, 2. FORDULÓ
AHCS Citu Temesvár – Szatmárnémeti Olimpia VSK 33–29 (15–15)
Olimpia VSK: Ana Irimescu, Maribel Filimon (2 gól), Maia Silaghi, Ariana Ionescu (9), Mara Marghitaș (5), Maria Secu, Denisa Doboș, Ștefania Peter (2), Ioana Greta, Patricia Cherecheș (2), Daniela Trif, Tamás Petra, Miriam Bumbuc (6), György Amália (3), Iulia Paicu.
Edző: Ciprian Mărieș

Szatmárnémeti Olimpia VSK

Cselgáncs: egyetemi bajnokságot nyert Paula Paștiu
Két jelentős tornán vettek részt az elmúlt hétvégén a Szatmárnémeti Olimpia VSK judokái. Marian Halas tanítványai egy bajnoki címmel és további öt éremmel gazdagították a gyűjteményüket.
Kézilabda: nyertek Nagyszentmiklóson a lányok, feljöttek a második helyre
A Szatmárnémeti Olimpia VSK női kézilabda junior II-es korosztályos csapata nyerte meg magabiztosan Nagyszentmiklóson a bajnoki rájátszás 4-es számú felső házának a rangadóját.
Vívás: olimpiai kvalifikáción vesz részt Alex Oroian
A luxemburgi, minősítő párbajtőr-torna pénteken kezdődik, de a mi sportolónk vasárnap, április 28-án, a zárónapon lép majd pástra.