2024. 04 26.
14 °C

Győzelemmel kezdett a világbajnok az Eb müncheni meccsén

2021.06.16 - 14:54
A meddő német mezőnyfölény ellenére a világbajnok franciák voltak a veszélyesebbek és eredményesebbek az ellenfél térfelén, így behúzták a három pontot az F-csoport rngadóján.

Franciaország 1–0-ra legyőzte Németországot kedd késő este Münchenben a labdarúgó Európa-bajnokság F-csoportjában. A franciák Mats Hummels öngóljával szereztek vezetést az első félidőben, és bár a németek támadtak többet, nem sikerült áttörniük a francia védelmet, sőt a „kékeknek” volt kapufájuk és két meg nem adott góljuk is. Előbb Adrien Rabiot 7 méteres lövése a bal kapufáról pattant az alapvonalon túlra, majd negyed órával később Kylian Mbappé lőtt egy látványos gólt, de az ünneplés rövidre sikeredett – les volt. A hajrában Karim Benzema is bevette Manuel Neuer kapuját, de a VAR végül megint „beintette” a lest.
A mérkőzés egyetlen találata a 20. percben született: Paul Pogba emelt keresztbe nagyszerűen a 16-os üres bal oldalára, a lendületesen érkező Lucas Hernandez középre játszott, és a menteni igyekvő Hummels csizmaszárral a saját kapujába emelt.
A 2020–2021-es idényben ez már a negyedik öngól, amelyet a franciák javára könyveltek el, korábban Horvátország, Ukrajna és Kazahsztán „segített be” nekik. Ennél gazdagabb efféle éves „zsákmányuk” még nem volt.
Németország válogatottja először kezdett vereséggel Eb-t. A korábbi 12 nyitó meccséből hetet megnyert a nationalelf, öt döntetlennel ért véget. Eddig csupán egyszer fordult elő olyasmi, hogy az Eb-t vereséggel kezdő válogatott aranyérmes lett (Hollandia, 1988-ban).
A kedd esti találkozón is voltak drámai pillanatok, hiszen a találkozó második félidejében Robin Gosens lába Benjamin Pavard halántékával ütközött ijesztően egy német beívelésnél, a francia védő percekig ápolásra szorult, de visszatért a pályára.
„Ki voltam ütve tíz-tizenöt másodpercre, azután már jobb volt" – mondta a meccs után a Bayern Münchennél légióskodó francia futballista.
A torna előtt mind a 24 résztvevő csapat aláírta azt az egyezményt, amely különleges szabályokat ír elő a lehetséges agyrázkódásos esetekre. Mindezek ellenére a profi játékosokat tömörítő FIFPro alelnöke, Francis Awaritefe arról beszélt, hogy a futballban ezzel a jelenséggel továbbra sem foglalkoznak kellőképpen. A szervezet például már hosszabb ideje próbálja elérni, hogy ilyen esetekben átmenetileg cserélni lehessen a keretben, a játékos pedig hat nap után visszatérhetne a csapathoz. „Nagyon aggódunk, mivel a labdarúgás komoly lemaradásban van más sportágakkal szemben az agyrázkódási protokollok tekintetében" – tette hozzá Awaritefe.

EURÓPA-BAJNOKSÁG, 1. FORDULÓ

F-csoport

Franciaország – Németország 1–0 (1–0)
G.: Mats Hummels 20. (öngól)

Először nyertek Eb-t az angolok
Anglia hosszabbítás után 2–1-re legyőzte Németországot a női labdarúgó Európa-bajnokság döntőjében, a Wembley Stadionban, így története során először elhódította a kontinensbajnoki címet.
1968 után ismét olasz siker az Európa-bajnokságon
Olaszország nyerte meg a labdarúgó Európa-bajnokságot: Roberto Mancini szövetségi kapitány együttese a torna vasárnapi döntőjében 1–1 után tizenegyespárbajban győzte le Anglia csapatát a londoni Wembley Stadionban. Angliának még mindig nincs Eb-győzelme.
Olasz-angol döntővel zárul vasárnap az Eb a Wembleyben
Olaszország nyitotta június 11-én, és Olaszország zárja július 11-én a Eb-t. Egy hónappal ezelőtt 3–0-ra verte a törököket Rómába, most az angolok ellen játsszák a döntőt Londonban.