100HUF = 1.28 RON

Futball: Újabb döntetlen játszott az Olimpia VSK

2024.02.12 - 10:03
(Fotó: SzOVSK)
A Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub labdarúgócsapata idei második felkészülési mérkőzését játszotta. A félixfürdőiek fogadta otthon, a LPS – Dinamo Sportbázis műfüves pályáján.

Újabb eldöntetlen meccs, a Máramarosszigeti VSK elleni, keddi 2–2 után Cosmin Iuhas edző tanítványai a Liga 3 10-es csoportjának táblázatában szomszéd Félixfürdői Lotus együttesével is egyenlőek voltak az erőviszonyok. 1–1-es döntetlennel zárult a mérkőzés. Mondhatni, hogy a dobogósok csatája volt a szombati barátságos találkozó, ugyanis mindkét együttesnek a célja a felsőházban folytatni a bajokságot tavasszal.

Edzőtábori meccs

A legénységünk a találkozó 21. percében Denis Lazăr révén szerzett vezetést, de a bihari ellenfeleink az 56. percben egyenlítettek, miután Gelu Gitye 18 méterről, szabadrúgásból, a rosszul felállított sorfal mellett lőtte a labdát a kapuba.
Cosmin Zamfir az első félidőben két nagy helyzetet hagyott ki, a fordulás után pedig a vendégek kiegyenlítették a játékot, és az egyenlítő találat mellett még volt néhány ígéretes, de kihagyott helyzetük.
Ezt a találkozót egyébként mindkét csapat az edzőtábor részeként játszotta.
A Szatmárnémeti Olimpia VSK következő felkészülési mérkőzését február 17-én fogja játszani a Liga 3 8-es csoportjának éllovasa, a Nagyváradi FC Bihor ellen.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEN
Szatmárnémeti Olimpia VSK – Félixfürdői CS Lotus 1–1 (1–0)
Gólszerzők: Denis Lazăr 21., illetve Gelu Gitve 56.
Olimpia VSK: Rareș Oșan – Paul Copaci, Răzvan Prodan, Alin Burdeț, Cătălin Oanea, Tudor Lucaci, Viorel Chinde, Denis Lazăr, Adrian Bura, Pop Nándor, Cosmin Zamfir.
Játszottak még: Patric Toderean – Emanuel Negru, Gueye Mansour, Adrian Micaș, Florin Mureșan, L. Sabău, Raul Apai, Septimiu Kolbasz, Zsiga Ervin, Alin Ferenți, Sorian Țântaș, Emanuel Morar, Adrian Zbona.
Edző: Cosmin Iuhas.

AZ ELŐZŐ MÉRKŐZÉSEKEN
Nagybányai CS Minaur – Szatmárnémeti Olimpia VSK 2–2
Szatmári gólszerzők: Zsiga Ervin (11-esből), Adrian Bura.

Cselgáncs: egyetemi bajnokságot nyert Paula Paștiu
Két jelentős tornán vettek részt az elmúlt hétvégén a Szatmárnémeti Olimpia VSK judokái. Marian Halas tanítványai egy bajnoki címmel és további öt éremmel gazdagították a gyűjteményüket.
Kézilabda: nyertek Nagyszentmiklóson a lányok, feljöttek a második helyre
A Szatmárnémeti Olimpia VSK női kézilabda junior II-es korosztályos csapata nyerte meg magabiztosan Nagyszentmiklóson a bajnoki rájátszás 4-es számú felső házának a rangadóját.
Vívás: olimpiai kvalifikáción vesz részt Alex Oroian
A luxemburgi, minősítő párbajtőr-torna pénteken kezdődik, de a mi sportolónk vasárnap, április 28-án, a zárónapon lép majd pástra.