100HUF = 1.28 RON

Futball: Debrecenben is győzött az Olimpia VSK

2024.02.24 - 15:47
(Fotó: SzOVSK)
Első felkészülési mérkőzését játszotta füves pályán a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub labdarúgócsapata. A Liga 3-as legénység hamar alkalmazkodott a körülményekhez, és 2–0-ra nyert a DEAC vendégeként, Debrecenben.

Cosmin Iuhas edző alakulata szombatig hat mérkőzést játszott a téli felkészülés során, és mindegyik műfüves pályán zajlott. Az edzések is többnyire a LPS – Dinamo Sportbázis műfüves pályán zajlanak, így a srácoknak alkalmazkodni kellett a körülményekhez. Szombaton, a Debreceni Egyetem Campusán rendezett meccsen közel negyed óra kellett a fiúknak, hogy hozzászokjanak a pályához, és utána beindult a gépezet.

A gólok

A második félidőben jöttek a gólok is. Előbb Adrian Zbona buktatásáért járt a büntető, amit Cosmin Zamfir értékesített (0–1), majd negyed órával később Viorel Chinde egyéni akciója zárult góllal, így az Olimpia VSK 2–0-ra nyert egy olyan együttes ellen, amelynek ez volt a főpróbája a magyar bajnokság jövőheti tavaszi rajtja előtt.

A Minaur a következő

A szatmárnémeti csapat március elsején játssza a tavaszi rajt előtti utolsó felkészülési mérkőzést: a Liga 3 10-es csoportjában kolléga Nagybányai Minaur lesz az ellenfél.
Az Olimpia VSK labdarúgócsapatának ez volt a hetedik felkészülési mérkőzése: 3 győzelem mellett 3 döntetlen és 1 vereség a mérleg.

Cosmin Iuhas edző nyilatkozata:
„Nagyon jó és hasznos meccs volt, hiszen jó, harmadik vonalbeli csapattal játszottunk füves pályán. Kellett kis idő, míg alkalmazkodtak a fiúk a körülményekhez, de utána belejöttek, és volt ritmusa a meccsnek. Én elégedett vagyok a srácok teljesítményével, gratulálok nekik.”

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEN
Debreceni Egyetemi Atlétikai Club – Szatmárnémeti Olimpia VSK 0–2 (0–0)
Gólszerzők: Cosmin Zamfir 55. (11-esből), Viorel Chinde 70.
Olimpia VSK: Denis Moldovan – Alin Burdeț, Răzvan Prodan, Paul Copaci, Cătălin Oanea, Pop Nándor, Andrei Zbona, Tudor Lucaci, Viorel Chinde, Gueye Mansour, Cosmin Zamfir.
Játszottak még: Patric Toderean – Adrian Micaș, Denis Lazăr, Emanuel Negru, Florin Mureșan, Raul Apai, Balla Henrik, Alin Ferenți.
Edző: Cosmin Iuhas

AZ EDDIGI MÉRKŐZÉSEKEN
Nagybányai CS Minaur – Szatmárnémeti Olimpia VSK 2–2
Szatmári gólszerzők: Zsiga Ervin (11-esből), Adrian Bura.
Szatmári gólszerző: Denis Lazăr
Szatmárnémeti Olimpia VSK – Nagyváradi FC Bihor 2–1 (1–1)
Szatmári gólszerzők: Gueye Mansour, Cătălin Oanea.

Szatmárnémeti Olimpia VSK

Cselgáncs: egyetemi bajnokságot nyert Paula Paștiu
Két jelentős tornán vettek részt az elmúlt hétvégén a Szatmárnémeti Olimpia VSK judokái. Marian Halas tanítványai egy bajnoki címmel és további öt éremmel gazdagították a gyűjteményüket.
Kézilabda: nyertek Nagyszentmiklóson a lányok, feljöttek a második helyre
A Szatmárnémeti Olimpia VSK női kézilabda junior II-es korosztályos csapata nyerte meg magabiztosan Nagyszentmiklóson a bajnoki rájátszás 4-es számú felső házának a rangadóját.
Vívás: olimpiai kvalifikáción vesz részt Alex Oroian
A luxemburgi, minősítő párbajtőr-torna pénteken kezdődik, de a mi sportolónk vasárnap, április 28-án, a zárónapon lép majd pástra.