Mihály
1USD = 4.63 RON

Futball: a 8-as csoport éllovasát verték az Olis fiúk

2024.02.19 - 09:01
Gueye Mansour (sárga mezben) szerezte a szatmárnémeti Olimpia VSK első gólját. (Fotó: SzoVSK)
A Liga 3 8-as csoportjának fő esélyesét, a Nagyváradi FC Bihor labdarúgócsapatát 2–1-re győzte le szombaton hazai pályán, egy felkészülési mérkőzésen a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub együttese. Jövő szombaton a DEAC ellen lép pályára a csapat.

A február tizenhetedikei találkozó egy perc ném csenddel  emlékezéssel kezdődött Dani Gabriel tiszteletére. Az Olimpia, a Someșul vagy a Dacia 92 Grăniceri egykori játékosa 50 éves korában, ezen a héten hunyt el.

Első félidő

A szatmárnémeti LPS - Dinamo Sportbázis műfüves pályáján rendezett találkozón a hazai legénység majdnem végig fölényben játszott, ami a végeredményben is megmutatkozott.
Az Olimpia VSK veszélyesebb volt az ellenfél kapujára, és Viorel Chinde már a 27. percben vezetést szerezhetett volna, viszont a 15 méterről megeresztett lövése után a labda az oldallécen csattant. Két perccel később viszont a kapitány, Zsiga Ervin bal oldali szöglete után Gueye Mansour már nem hibázott, fejese után a labda a hosszú sarokba talált (1–0).
Elég volt néhány pillanatnyi lazulás, amit a bihariak azonnal kihasználtak, és a védelem figyelmetlensége után egyenlíteni tudtak: a turci születésű Florin Chiţaș lövése megpattant, így a labda becsapta a házigazdák fiatal hálóőrét, Toderean Patricot (1–1).

Második félidő

A második félidőben az Olimpia VSK ugyanott folytatta, ahol abbahagyta. Irányította a játékot, és a 60. percben megérdemelten ismét vezetést szerzett: Tudor Lucaci indította Cătălin Oaneát, aki közelről, védhetetlenül vágat a lasztit az ellenfél kapujába (2–1).
A mérkőzés utolsó perceiben Chinde nagy helyzetet volt az utolsó feljegyezhető esemény, az eredmény azonban nem változott.

Irány Debrecen

Az Olimpia VSK-nak ez volt a hatodik barátságos meccse a mostani felkészülési időszakban, és 1 vereség, 3 döntetlen mellett a mostani volt a második győzelem.
Jövő szombaton, február 24-én Debrecenbe utazik a szatmárnémeti csapat, ahol az NB3 észak-keleti csoportjának 6. helyén álló „egyetemista” csapat, a DEAC lesz a következő ellenfele egy felkészülési mérkőzésen.

Cosmin Iuhas edző (Olimpia VSK) nyilatkozata
„Ez egy nagyon jól sikerült felkészülési meccs volt. Gratulálok a fiúknak azért, hogy gyakorlatba ültették mindazt, amit kértem tőlük és amin dolgoztunk az eddigi időszakban. Én hiszem, hogy jó úton haladunk. Még nem pörgünk a maximumon, de még van három hetünk az első tavaszi bajnoki mérkőzésig. Amennyiben továbbra is megértik azt, amit kérek tőlük, akkor fel leszünk készülve a bajnokság tavaszi idényére.
Nagyjából elégedett vagyok azzal, amit ma láttam a pályán. Természetesen mindig van helye a jobbnak, hiszen van néhány pozíció, ahol még gondok vannak, de én hiszen, hogy a srácok megértik majd mindazt, amit kérek tőlük. A csoport egysége, és mindaz, ami körülöttünk van, ösztönzőleg hat, hogy a várt eredményeket érjük el.”

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Szatmárnémeti Olimpia VSK – Nagyváradi FC Bihor 2–1 (1–1)
Gólszerzők: Gueye Mansour 29., Cătălin Oanea 60., illetve Florin Chitaș 44.
Olimpia VSK: Patric Toderean – Paul Copaci, Alin Burdeț, Cătălin Oanea, Adrian Bura, Adrian Zbona, Tudor Lucaci, Viorel Chinde, Zsiga Ervin, Pop Nándor, Gueye Mansour.
Játszottak még: Rareș Oșan – Emanuel Negru, Florin Mureșan, Adrian Micaș, Denis Lazăr, Răzvan Prodan, Raul Apai.
Edző: Cosmin Iuhas.

AZ EDDIGI MÉRKŐZÉSEKEN
Nagybányai CS Minaur – Szatmárnémeti Olimpia VSK 2–2
Szatmári gólszerzők: Zsiga Ervin (11-esből), Adrian Bura.

Futball: győznie kell az Olimpia VSK-nak a biharszentandrásiak ellen
A Liga 3 hétközi fordulójában hazai pályán játszik a Biharszentandrási Crișul ellen kedden a Szatmárnémeti Olimpia VSK labdarúgócsapata. Kötelező nyerniük a szatmárnémeti fiúknak.
Cselgáncs: egyetemi bajnokságot nyert Paula Paștiu
Két jelentős tornán vettek részt az elmúlt hétvégén a Szatmárnémeti Olimpia VSK judokái. Marian Halas tanítványai egy bajnoki címmel és további öt éremmel gazdagították a gyűjteményüket.
Kézilabda: nyertek Nagyszentmiklóson a lányok, feljöttek a második helyre
A Szatmárnémeti Olimpia VSK női kézilabda junior II-es korosztályos csapata nyerte meg magabiztosan Nagyszentmiklóson a bajnoki rájátszás 4-es számú felső házának a rangadóját.