19 °C

Futball: 2 - 1-re kikapott az Olimpia Máramarosszigeten

2023.11.26 - 12:36
(Fotók: SzOVSK)
A Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub labdarúgócsapata elszenvedte idénybeli második vereségét, mivel a Máramarosszigeti VSK a visszavágón is legyőzött, ezúttal 2–1-re.

Az odavágón elszenvedett 3–1-es vereség után Cosmin Iuhas edző legényei a visszavágás gondolatával utazott Máramarosszigetre.

Első félidő

Az első percek játéka után úgy tűnt, hogy a küldetést teljesíteni tudják, hiszen már a 10. percben vezetést szereztek a legényeink: Zsiga Ervin szögelet után a labda Moussa Samake lábára került, aki a kapuba küldte a lasztit (0–1).

A házigazdák a 26. percben egyenlíthettek volna, de Emanuel Dat 16 méterről elvégzett szabadrúgása után a labda a felső lécen csattant.
A 32. percben Paul Copaci is betalált, azonban az asszisztens, Ionuț Turcanu lest intett – rajta kívül senki sem látta játékon kívül a szatmári labdarúgót…
Így, 0–2-es állás helyet jött a hazaiak egyenlítő találata. A következő percben ugyanis, a szatmári büntetőterületen belül Pop Nándor rúgta fel hátulról Mitrucsák Leonardot, a megítélt 11-est pedig Emmanuel Mensah értékesítette (1–1).

A máramarosszigetiek szárnyra kaptak, átvették az irányítást, de gól nem sikerült rúgniuk.

Második félidő

A 60. percben Zsiga Ervin és Cătălin Oanea szép kényszerítőzése után az utóbbi ziccerből telibe találta a hazaiak 17 éves kapusát, Iosif Berințant.
Hét perccel később pedig jött az újabb gól, a mi csapatunk kapujába: a nem sokkal előtte csereként beálló Cătălin Șofroni 20 méterről, laposan megeresztett lövése talált be (2–1).
Cosmin Iuhas cserékkel próbálkozott, így Samake mellé újabb támadó szellemű játékosokat küldött, azonban Andrei Pop és Veress Zsombor sem tudott újat hozni, így változatlan maradt az eredmény.

Így viszont az Olimpia VSK nem tudta kihasználni a csoportelső Zilahi SCM botlását, amely Biharszentandráson ikszelt, így a két csapat közötti különbség a széria élén hét pontra nőtt.
A következő szombaton rendezik az idei utolsó fordulót. A csapatunkra újabb nehéz idegenbeli mérkőzés vár Váradszentmártonban, ahol a harmadik helyen tanyázó Félixfürdői Lotus várja, amely három pontra zárkózott fel az Olimpia VSK mögé, miután ikszelt szombaton a másik szatmárnémeti csapat vendégeként.

LIGA 3, 10-ES CSOPORT, 14. FORDULÓ
Máramarosszigeti VSK – Szatmárnémeti Olimpia VSK 2–1 (1–1)
Gólszerzők: Emmanuel Mensah 35. (11-esből), Cătălin Șofroni 68., illetve Moussa Samake 10.
Olimpia VSK: Denis Moldovan – Paul Copaci (77., Andrei Pop), Mihăiță Mureșan, Alin Burdeț, Cătălin Oanea, Denis Lazăr (63., Raul Apai), Viorel Chinde (83., Veress Zsombor), Zsiga Ervin, Adrian Micaș (77., Adrian Bura), Pop Nándor (77., Sofian Țânțaș), Moussa Samake.
Edző: Cosmin Iuhas.

Szatmárnémeti Olimpia VSK

Futball: újabb párharc az éllovas Zilahi SCM-vel
Nehéz mérkőzés vár az ez alkalommal már Ritli Zoltán vezette Olimpiára, de legalább a hazai pálya előnyeit kihasználva fog játszani a 10-es csoport éllovasával, a Zilahi SCM együttessel.
Sakk: klasszikus versenyben szerzett ezüstöt Kovács Balázs
A 10 évesek klasszikus sakkversenyének végső rangsorában a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub sportolója a második helyen zárt, ezzel Románia bajnoki ezüstérmese lett.
Kézilabda: sima győzelem Temesváron a lányoknak
Nagyarányú, 36–22-es győzelmet jegyzett a Szatmárnémeti Olimpia VSK junior II-es korosztályos női kézilabdacsapata a LPS Banatul Temesvár elleni bajnoki mérkőzésen.