100HUF = 1.29 RON

Djokovicnak nem lesz meg a Golden Slam

2021.07.30 - 14:47
A német Alexander Zverev némi meglepetésre legyőzte a világelső Novak Djokovicot a tokiói olimpiai férfi tenisztornájának pénteki elődöntőjében.

A 24 éves játékos – aki tavaly döntőt játszott az amerikai nyílt bajnokságon – három szettben, 1:6, 6:3, 6:1-re nyert az idei három Grand Slam-tornán diadalmaskodó szerb ellen.
Djokovic legutóbb a római salakpályás torna döntőjében kapott ki, azóta sorozatban 22 mérkőzésen nyert. Idén ez mindössze a negyedik veresége volt a szerb világsztárnak.
Zverev ellenfele az orosz Karen Hacsanov lesz a vasárnapi fináléban. A 25 éves moszkvai játékos a pénteki elődöntőben két szettben, 6:3, 6:3-ra nyert a spanyol Pablo Carreno Busta ellen, és ezzel pályafutása legnagyobb sikerét érte el, mivel korábban Grand Slam-tornákon a legjobb eredménye negyeddöntős szereplés volt.
Ugyanakkor sorozatban a negyedik olimpián, Tokióban is biztosan lesz svájci érem teniszben, miután Belinda Bencic bejutott a női egyes fináléjába. 2008-ban Pekingben Roger Federer és Stan Wawrinka nyert férfi párosban, négy évvel később Londonban előbbi egyesben lett második, öt évvel ezelőtt Rio de Janeiróban pedig a Timea Bacsinszky és Martina Hingis női párosban léphetett fel a dobogó második fokára.
Bencic ellenfele a tokiói döntőben az a cseh Marketa Vondrousova lesz, aki a keddi nyolcaddöntőben a hazaiak kedvencét, a világranglistán második Oszaka Naomit búcsúztatta.