1USD = 4.63 RON

Cselgáncs: dobogós helyen Micaș és Polgar

2024.02.19 - 12:04
Dragoş Polgar, Adina Micaş és Marian Halas. (Fotó: SzOVSK)
A Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub két cselgáncsozója idehaza állhatott dobogón az U18-as korosztályos bajnokságon, amelyet a Román Dzsúdószövetség égisze alatt rendeztek meg szombaton és vasárnap a szatmárnémeti LPS – Both Katalin Sportteremben.

A +70 kilogrammos súlycsoportban Adina Micaș bajnoki ezüstérmet szerzett.
A -66 kilogrammos súlycsoportban pedig Dragoș Polgar állhatott a dobogó harmadik fokára, miután bronzérmet szerzett.

Nagyon erős mezőnyben

A két sportoló edzője, Marian Halas elégedetten nyilatkozott a két tanítványa teljesítményéről, mivel ezek az eredmények egy nagyon erős mezőnyben születtek.
„Nyilvánvaló, hogy mindig a jobb eredményre törekedünk. Még jobban örültem volna, ha szebben csillognak azok az érmek, de mindent összevetve elégedett vagyok, hiszen teljesítettük a célt a két dobogós helyezéssel, és a sportolóinkat így az országos válogatottban is meghívhatják” – nyilatkozta Halas.

Zökkenőmentesen

A megmérettetés szervezői között sorakozott a Szatmárnémeti Olimpia VSK is. Összesen 340 sportolót neveztek az ország 72 egyesületétől, a Román Dzsúdószövetség részéről pedig jelen volt Florin Bercean alelnök, Gheroghe Savu főtitkár, illetve a Bírók Központi Bizottságának az elnöke, Marius Jeberean.
„A szervezés szempontjából elmondható, hogy minden zökkenőmentesen zajlott, mindenki elégedetten térhetett haza, még a szövetség képviselői is elégedettek voltak” – tette hozzá Marian Halas.

Az egyesületünk sportolóinak következő versenyét három hét múlva rendezik Ploiești-en, ahol az U21-es korosztályos bajnokság egyéni küzdelmeit fogják rendezni.

Szatmárnémeti Olimpia VSK

Futball: győznie kell az Olimpia VSK-nak a biharszentandrásiak ellen
A Liga 3 hétközi fordulójában hazai pályán játszik a Biharszentandrási Crișul ellen kedden a Szatmárnémeti Olimpia VSK labdarúgócsapata. Kötelező nyerniük a szatmárnémeti fiúknak.
Cselgáncs: egyetemi bajnokságot nyert Paula Paștiu
Két jelentős tornán vettek részt az elmúlt hétvégén a Szatmárnémeti Olimpia VSK judokái. Marian Halas tanítványai egy bajnoki címmel és további öt éremmel gazdagították a gyűjteményüket.
Kézilabda: nyertek Nagyszentmiklóson a lányok, feljöttek a második helyre
A Szatmárnémeti Olimpia VSK női kézilabda junior II-es korosztályos csapata nyerte meg magabiztosan Nagyszentmiklóson a bajnoki rájátszás 4-es számú felső házának a rangadóját.