×
2024. 04 27.

Bronzérmesek a magyar vízilabda-csapatok

2021.08.08 - 11:45
A magyar női és férfi vízilabda-válogatott egyaránt bronzérmet szerzett a tokiói olimpián, így Magyarország összesen húsz éremmel zárja a tokiói nyári olimpiai játékokat.

Szombaton a női válogatott ugrott vízbe a Tacumi Vízilabdaközpontban rendezett zárt kapus mérkőzésen, hogy megismétlődjék az öt évvel ezelőtti bronzmérkőzés, ahol úgyszintén az orosz csapat volt a magyar hölgyek ellenféle. Nyilván, a visszavágás volt a cél, ugyanakkor Bíró Attila szövetségi kapitány legényei meg akarták törni a jeget, és zsinórban három olimpiai 4. helyezés után végre éremmel zárják a tornát. A küldetést teljesítették: Magyarország női vízilabdaválogatottja 11–9-re legyőzte az Orosz Olimpiai Bizottság csapatát, és a szakág első olimpiai érmét szerezte meg Tokióban.

cropped-noivalogatottBronzTokioMTI
Az amerikai válogatott megvédte olimpiai bajnoki címét női vízilabdában, mivel a döntőben 14–5-re legyőzte a spanyol csapatot. Az amerikai együttes 2012 és 2016 után sorozatban harmadszor lett olimpiai bajnok.
A magyar férfi válogatott is hosszú negatív sorozatot akartak megszakítani a japán fővárosban, hiszen az aktuális Európa-bajnok csapat a 2008-as, magyar diadallal zárult pekingi játékokon állhattak dobogóra.
A tokiói fináléban az a spanyol válogatott volt Märcz Tamás szövetségi kapitány együttesének az ellenfele, amelyiket az év elején legyőzött az Eb-döntőben. Így nyilvánvaló, hogy bizakodva ugrottak medencébe a vasárnapi bronzmérkőzésen. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, mindkét negyed döntetlen eredménnyel zárult (5–5). Fordulás után viszont a magyarok sokkal jobbak voltak, csupán a bírók ítéletei borzolták a kedélyeket, hiszen sorra pontozták ki a magyar játékosokat. Märcz Tamásnak a találkozó utolsó két percére már csak egyetlen cseréje maradt. De ez nem jelentett akadályt a magyar legényeknek, akik az utolsó két negyedben gólt sem kaptak, így 9–5-ös győzelemmel megszerezték a férfi vízilabdázás történetének negyedik olimpiai bronzérmét.
Magyarország vezeti vízilabdában az olimpiai örökranglistát, ez volt a negyedik bronz 9 arany és 3 ezüst mellett.
Tokióban Szerbia megvédte riói olimpiai bajnoki címét, ezzel a zsinórban a hatodik nyári tornán állhattak dobogóra a szerb férfiak (2 arany-, 1 ezüst-, 3 bronzérem a mérleg). Vasárnap az első olimpiai döntőjét játszó Görögországot verte 13–10-re.