×
2024. 04 27.

A Victoria nyerte a Tasnád elleni derbit

2021.10.25 - 12:13
A labdarúgó Liga 4 Elite mindkét csoportjában körvonalazodni látszik azon csapatok névsora, aki a tavaszi rájátszásban a felsőházban játszhatnak majd a megyei bajnoki címért.

Ketté szakadt a mezőny a labdarúgó Liga 4 Elite A-csoportjában, legalább is a visszavágók második fordulójának az eredményei erre engednek következtetni. Az első négy helyen álló együttes ugyanis 4, 5, illetve 6 gólt vágott a táblázat második felében helyet foglaló ellenfelének úgy, hogy egyik sem kapott gólt a hétvégi bajnoki meccsen. Ez azt is jelenti, hogy nem változott a sorrend: Avasújváros, Avasfelsőfalul, Olimpia, Pusztadaróc a sorrend öt fordulóval az alapszakasz vége előtt. Az első és a negyedik hely között öt pont a különbség, míg az üldöző Pálfalva hátránya öt pontra nőtt.
A B-csoportban visszaszerezte az első helyet a címvédő: az éllovasok rangadóján a Nagykárolyi VSK Victoria simán, 5–1-re nyert a Tasnádi Unirea ellen. Igaz, a találkozó első gólját az ex-károlyi Cătălin Mărneanu szerezte még a 6. percben, azonban az ex-tasnádi Bákai Balázs még a 35. percben egyenlített (1–1), majd a fordulás után Nagy Imre és Kinczel Ervin négy perc alatt kettőt tettek a két csapat közé (3–1), a 76. és 87. percben pedig a házi gólkirály Daniel Feier találatai állították be a végeredményt.
Az üldöző Vetési Viitorul és a Kaplonyi SE gólgazdag meccseken verték ellenfeleiket: Cristian Popa edző alakulata a másik kaplonyi gárdát, a Fortunát verte 11–1-re, míg a KSE a szaniszlóiakat pakolta meg 16-tal.
A Victoria előnye egy pont az Unirea előtt, viszont a vetésiek is ott vannak a nyomukban, hiszen a Viitorul hátránya két pont az éllovas mögött.

Szamosdara még százszázalékos
A Liga 4-ben már nincs hibátlan csapat, miután az eddigi egyetlen százszázalékos együttes, az Óvári Someșul éppen hazai pályán vesztette el idei első mérkőzését: a Kismajtényi Crasna 3–2-re nyert a Szamos-parti falu pályáján. A vendégek már a 20. percben kettővel vezettek George Damian és Nyéki Kevin találataival, de Balog Tamás szépítő találata után Alex Babiciu állította be a szünet 1–3-as eredményét. Fordulás után Gheorghe Corodan még faragott egyet a hátrányból (2–3), azonban az egyenlítő találat már nem jött össze.
A negyedosztály B-csoportjának első három csapata egyenként hat gólt vágott az ellenfelének. Közülük a batiziak (képünkön) őrzik első helyüket, és nagy lépésekkel közelednek céljuk teljesítéséhez: az elitligába való feljutás. Ezt a csapat edzője, Nelu Donca mondta lapunknak, aki hangsúlyozta, hogy minden támogatást megkapnak a helyi önkormányzattól, a magánvállalkozóktól és a batizi szurkolóktól.
A teljes megyei mezőnyben egyetlen százszázalékos csapat maradt: a Pusztadaróci Recolta II Szamosdara alakulata a Liga 5 hatodik fordulójának nagymajtényi mérkőzésén is nyert, így toronymagasan vezeti az ötödosztály táblázatát.