26 °C
1USD = 4.65 RON

A Real Madrid nyerte a Bajnokok Ligáját

2022.05.29 - 11:46
Nagy szervezési hibák árnyékolták be a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjét, viszont a pályán a világ két legjobb csapata mérkőzött meg. A spanyolok végül behúzták a tizennegyedik BL-sikerüket.

Káosz Saint-Denis-ben! Elképesztő események zajlottak a labdarúgó Bajnokok Ligája-döntő előtt, így csaknem negyven perc késéssel kezdődött el szombat este az európai kupaidényt záró mérkőzés. Az eredeti, tíz órára kiírt kezdőrúgás előtt tizenöt perccel a Stade de France hangosbemondóján mindezt a szurkolók késésével indokolták.
Az jól kivehető volt, hogy a liverpooli szektor foghíjas, míg a Real Madrid-szurkolók hangos füttyszóval fogadták a hírt. Közben pedig folyamatosan jöttek az információk, amelyek szerint nem feltétlenül a drukkerek, hanem súlyos szervezési gondok miatt történt a csúszás. Állítólag az egyik beengedő kapu el is romlott, miközben olyan felvételt is előkerült, amelyen néhányan átmásznak a kerítésen és a lelátók felé szaladnak. Tumultuózus jelenetek alakultak ki, a rendőrség könnygázt is bevetett, amelyből a Liverpoolt erősítő Joël Matip testvérének, Marvinnak és családjának is jutott, no meg sok, vélhetően vétlen, békésen álldogáló szurkolónak, köztük több gyereknek. Talán érthető, hogy akadtak olyanok, akik ekkor inkább feladták és meg sem próbáltak bejutni. Az AP tudósítója szerint az európi szövetség (UEFA) egyik képviselőjének is közbe kellett lépnie, amikor a biztonságiak a történteket filmező stábokat zaklatták.
Nagy késéssel, de végre elkezdődött a meccs is. A Liverpool mutatkozott kezdeményezőbbnek de az első nagy helyzetre a tizenötödik percig kellett várni, ekkor az egyébként többször labdát veszítő Mohamed Szalah közeli lövését bravúrral védte Thibaut Courtois. Nem sokkal később a kapufa mentette meg a belga kapust Sadio Mané lövésénél.
A spanyol együttes ugyanazt hozta, mint a tavaszi meccseken, vagyis, bár a mezőnyjátékot tekintve hátrányban voltak, az még nem jelent semmit.
A félidő végéhez közeledve mintha egyre nőtt volna a spanyolok önbizalma, a szünet előtt pedig Karim Benzema be is talált, ám végül hosszú videobírós vizsgálat után les miatt nem adták meg a gólt.
A fordulást követően is inkább a Liverpool tűnt kezdeményezőbbnek, de a madridi védők mindig jó ütemben avatkoztak közbe, Thibaut Courtois is remekelt, közben a liverpooli hátvédsor is sokat tett azért, hogy a kósza Real-kontráknak se legyen eredményük. Legalábbis egy rövid ideig… Az 59. percben Federico Valverde passzából a magára hagyott Vinícius Júnior a spanyoloknak szerzett vezetést (0–1).
Jürgen Kloppnak erre már lépnie kellett és a cserékkel még támadóbb lett az angolok játéka és jobban be is szorították a spanyolokat a kapujuk elé. Betalálniuk azonban nem sikerült, ebben pedig a valóban ihletett formában védő Thibaut Courtois-nak is nagy szerepe volt. A belga pályafutása első Bajnokok Ligája-győzelmét aratta, míg a Real Madrid tizennegyedik alkalommal diadalmaskodott az első számú európai kupában.
Persze ne feledkezzünk meg Carlo Ancelottiról sem, aki edzőként már négyszeres győztes – ennyiszer egyetlen másik szakember sem nyerte el a trófeát.

BAJNOKOK LIGÁJA, DÖNTŐ

Liverpool FC – Real Madrid CF 0–1 (0–0)

Gólszerző: Vinícius Júnior 59.
Saint-Denis (Párizs), Stade de France, 75 000 néző. V: Turpin (francia)
Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, Van Dijk, Robertson, Fabinho, Thiago Alcántara (Firmino, 77.), J. Henderson (N. Keita, 77.), Szalah, Mané, Luis Díaz (Diogo Jota, 65.). Menedzser: Jürgen Klopp.
Real Madrid: Courtois – Carvajal, Éder Militao, Alaba, F. Mendy, Kroos, Casemiro, Modric (Ceballos, 90.), F. Valverde (Camavinga, 86.), Benzema, Vinícius Júnior (Rodrygo, 90+3.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti

(nemzeti sport)

Eddig tartottak a Ferencváros idei BL-álmai
A Ferencváros hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Qarabagtól a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel alulmaradt a párharcban.
Helsinkiben küzdenek szerdán a Szuperkupáért
A Real Madrid ötödször vagy az Eintracht Frankfurt először – ez a kérdés vár döntésre szerda este a helsinki Olimpiai Stadion játékterén, a 47. labdarúgó európai Szuperkupa-mérkőzésen. Új rekordok dőlhetnek meg, illetve újabb forradalmi újítást vet be az UEFA.
A Ferencváros hazai pályán játszik a továbbjutásért
A Ferencváros focicsapata döntetlenről várja a Qarabag elleni hazai visszavágót a Bajnokok Ligája selejtezőjében; a párharc továbbjutója legalább az Európa Liga csoportkörében szerepelhet.