×
2024. 04 26.

A harmadik kalapba kerültek a román ifik

2020.11.24 - 11:51
Elkészült a 21 éven aluliak jövő évi labdarúgó Európa-bajnokságának a sorsoláshoz a kalapbeosztás, amelyből kiderül, hogy a 2019-es elődöntős Románia a harmadik értékcsoportba lett sorolva.

Adrian Mutu szövetségi kapitány legénységével együtt Horvátország, Oroszország és Csehország is a harmadik kalapba szerepel majd a december 10-i nyoni sorsoláson.
2021-ben először rendeznek 16 csapatos Eb-t a 21 éven aluliaknak. Négy csoportba osztják őket, a szériák legjobb két csapata pedig tovább jut majd a negyeddöntőbe.
Mint arról beszámoltunk, jövő évben Magyarország és Szlovénia látja vendégül a mezőnyt, így a két rendező válogatottja az A-, illetve a B-csoportokba lesznek sorolva a negyedik kalapból, így az első, a második és a harmadik kalapból kapnak majd ellenfeleket.
A csoportmeccseket 2021. március 24–31. között rendezik meg. Ezután megszakad a torna, és május 31. – június 6. között rendezik majd a negyeddöntőket, az elődöntőket és döntőket.
Mint ismeretes, a jövő évi tornára a két házigazda mellett a kilenc selejtezős csoport első helyezettje, illetve az öt legjobb második helyezett jutott ki. Románia második lett Dánia mögött, de a külön listán a negyedik legjobb második helyezett volt, így 1998 és 2019 után a harmadik alkalommal szerepelhet U21-es Eb-n.
A tavalyi, olaszországi és san marionói a csoportkörben 4–1-re verte Horvátországot, 4–2-re a címvédő Angliát, illetve 0–0-t játszott Franciaországgal, az elődöntőben pedig 4–2-re kapott ki Németországtól.
Magyarország 1978-ban és 1980-ban negyeddöntős, 1986-ban elődöntős, 1996-ban negyedöntős volt az U21-es Eb. Azóta nem jutott ki egyetlen tornára sem.

U21-ES EB, KALAPBEOSZTÁS
1. KALAP: Spanyolroszág (címvédő), Németország (döntős), Franciaország, Anglia.
2. KALAP: Olaszország, Dánia, Portugália, Hollandia.
3. KALAP: Románia, Horvátország, Csehország, Oroszország.
4. KALAP: Svájc, Izland, Szlovénia, Magyarország.
A csoportbeosztást december 10-én sorsolják ki az Európai Labdarúgó-szövetség nyoni székhelyén, 13.30 órai kezdettel.

Cselgáncs: érmekkel tért haza Codreanu, Paştiu és Ilie
Remek eredményeket értek el a Szatmárnémeti Olimpia VSK judokái Bosznia Hercegovinában, a huszonegy év alattiak számára szervezett Balkán bajnokságon. Két érem is lett egyéniben.
Mutu irányítja a Liga 1-es újoncot
Adrian Mutu vette át a Liga 1-be frissen feljutó FC Universitatea Craiova 1948 labdarúgócsapat vezetőedzői posztját.
Ikszeltek a németekkel, de kiestek a románok
Hollandia 6–1 arányban megverte Magyarországot kedden, a magyar-szlovén közös rendezésű U21-es labdarúgó Európa-bajnokság csoportkörének utolsó fordulójában, Székesfehérváron, ezzel csoportgyőztesként jutott tovább az egyenes kieséses szakaszba.