×
2024. 04 28.
Vasárnap
Valéria
8 °C
erős felhőzet
1EUR = 4.98 RON
1USD = 4.64 RON
100HUF = 1.27 RON
Belföld

17 pályázatnak nyújt 400 000 lej támogatást

2022.01.26 - 17:23
Megosztás:
17 pályázatnak nyújt 400 000 lej támogatást
Fotó: eckpecs.hu
A MOL Románia és A Közösségért Alapítvány közzétette a MOL Gyermekgyógyító 13. pályázati kiírásának eredményeit. Szatmár megyéből a Lélekszirom egyesület nyert támogatást meseterápiás táborok szervezésére emocionális zavarokkal küzdő gyermekeknek.

A MOL Románia és A Közösségért Alapítvány közzétette a 2021-ben meghirdetett MOL Gyermekgyógyító 13. pályázati kiírásának eredményeit. A MOL Románia által biztosított 400 000 lejes támogatási alapból 17 civil szervezet részesül. A programban finanszírozott pályázatok 678 krónikus vagy gyógyíthatatlan beteg, illetve fogyatékkal élő gyermek és hozzátartozóik számára biztosítanak emocionális és művészetterápiás foglalkozásokat, pszichoszociális beavatkozásokat.
„Az elmúlt 13 évben a MOL Gyermekgyógyító egy rendkívül összetett programmá nőtte ki magát, és általa minden évben számos gyermeknek és családnak sikerül reményt nyújtani. A MOL Románia nagyon sok barátra tett szert a program révén, és megismerte a bátorság, a megküzdés és a túlélés példaképeit, egyrészt a gyermekek, másrészt pedig a fogyatékos vagy beteg gyermekekkel foglalkozó szakemberek személyében. A MOL Románia továbbra is a közösségek elkötelezett partnere marad, és folytatja az egészségügyet, az oktatást, a sportot és a környezetet érintő társadalmi felelősségvállalási programjait” — nyilatkozta Camelia Ene, a MOL Románia ügyvezető igazgatója.
A 2021 szeptemberében meghirdetett kiírásra 49 civil szervezet nyújtott be pályázatot. A civil szervezetek fogyatékkal élő, krónikus beteg vagy súlyos betegségekből lábadozó gyermekeknek és serdülőknek biztosítanak pszichoszociális beavatkozásokat, emocionális és művészetterápiás tevékenységeket. Összesen 18 megyéből érkeztek pályázatok, 37 egyesület korábban is pályázott a programban. A nyertes pályázatok megvalósítására 2021. december és 2022. augusztus között kerül sor.
A nyertes egyesületek Bukarestből, illetve Bákó, Bihar, Giurgiu, Hargita, Ilfov, Kolozs, Kovászna, Maros, Szatmár, Szeben és Szilágy megyéből valók. A nyertes pályázatok megvalósításában a célkitűzéseknek, illetve a célcsoport igényeinek megfelelően a következő módszereket alkalmazzák: művészetterápiás technikák (ének és zene, mozgás és tánc, modellezés, rajz, festészet, Metamorphoses meseterápia, terápiás mesék, illetve ezek különböző kombinációi), játékterápiás technikák (sandtray play, bábozás és bohócok alkalmazása, szerepjátékok, gyermekpszichodráma), foglalkozásterápia (szenzoros integráció, multiszenzoriális játékok, kalandterápia, TUSMA módszer), állatasszisztált terápiák (lovasterápia, kutyaterápia).
„A fogyatékos és beteg gyermekeket segítő civil szervezetek is nehéz időszakot tudnak maguk mögött; 2020–2021-ben számos kihívással szembesültek, és sajátos tapasztalatokat szereztek. Voltak olyan egyesületek, amelyek csökkentették, de egyesek kénytelenek voltak teljesen felfüggeszteni tevékenységüket. A tavalyi kiírásban legtöbb hét hónapra terjedhetett ki a pályázatok megvalósítása, idéntől azonban ez az időszak ismét kilenc hónap: 2021. december és 2022. augusztus között tart. Idén szeptemberben a nyertes egyesületek ismét egy konferencia keretében mutatják be az elért eredményeket. A beteg és fogyatékos gyermekekkel foglalkozó civil szervezetekkel tartjuk a kapcsolatot, azokkal is, amelyek csökkentették vagy megszakították a tevékenységüket, folyamatos tájékoztatást biztosítunk az elkövetkező kiírásokon való részvétel érdekében” — nyilatkozta András Imre, A Közösségért Alapítvány ügyvezetője.
A nyertes szervezetek listája megtalálható a www.molromania.ro és a www.pentrucomunitate.ro honlapon.


A pályázatról

A MOL Románia és A Közösségért Alapítvány közzétette a MOL Gyermekgyógyító 13. pályázati kiírásának eredményeit. A 400 000 lejes támogatási alapból 17 civil szervezet részesül, amelyek 678 gyermeknek és hozzátartozóiknak szerveznek terápiás foglalkozásokat. A MOL Gyermekgyógyító program keretében 13 év alatt összesen 246 pályázat nyert támogatást közel 4,5 millió lej értékben, 13 000 gyermek és serdülő életminőségének javítására.

 

APIA: igénylési határidő közeleg
A 2024-es évre járó mezőgazdasági és álattartási támogatást április 4. és június 7. között lehet kérvényezni a Szatmár Megyei Mezőgazdasági, Kifizetési és Intervenciós Ügynökségnél.
70 ezer euró vissza nem térítendő támogatás fiatal gazdáknak
A 41. életévüket be nem töltöttek pályázhatnak erre a vissza nem térítendő, 70 ezer eurós támogatásra. A pályázó mezőgazdasági szakirályú végzettséggel kell rendelkezzen: akár tanfolyammal, akár szakiskolai végzettséggel, egészen az szakirányú egyetemi végzettségig.
Magyar: kapjanak támogatást a húsmarha-tartók is!
Csak a tejelő szarvasmarhák után jár állami támogatás, miközben a húsmarha-tartók is legalább akkora bajban vannak, mint a tejtermelő szarvasmarhát nevelők. A 3/2003-as kormányrendelet csak a tejtermelő marhák után ítél meg támogatást, ezen akar változtatni Magyar Lóránd.