×
2024. 04 26.

Visszavették a Besztercén elvesztett pontokat

2022.11.26 - 20:11
„ Lehet, hogy kicsit túlzok, de lefociztuk őket.” - summázta a mérkőzés eredményét Csik Tibor vezetőedző (Fotó: Szatmárnémeti Olimpia VSK)
Nagyon értékes győzelmet jegyzett a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub labdarúgócsapata a Liga 3 szombati mérkőzésén, mivel a 14. forduló szatmári találkozóján legyőzte a 10-es csoport aktuális éllovasát, a Beszterce-Naszódi Gloria együttest.

A szeptemberi odavágón a beszterceiek nyertek 1–0-ra, de a visszavágón Csik Tibor vezetőedző legénysége volt a jobb csapat a pályán.
Az első félidőben Hernando Orte Rodrigo (Rodri), Süveg Nándor, Ciprian Brata és Zsiga Ervin lábában maradt a gól, az ellenfél csak a szerencséjének, illetve Silviu Bodea kapus védéseinek köszönhette, hogy az eredményjelző 0–0-t mutatott a szünetben. Igaz, túloldalt a vendégeknek is volt egy hatalmas helyzete, de Alex Negrea javított a hibája után.

Fordulás után sem változott a játék képe, ugyanis az Olimpia VSK volt a veszélyesebb csapat. Majd a 77. percben a csereként beállt Mansour Guyene behúzta a győztes gólt: egy remek indítás után, a 16-os területén belül fordult le védőjéről, és laposan a jobb alsó sarokba rúgta a labdát (1–0) – Bodeának ennél a labdánál esélyes sem volt a védésre.

Maradt izgulni való az utolsó percekre is, hiszen az Olimpia hálóőre, Eduard Berbeacă súlyosan megsérült egy védés közben. Lecserélni nem lehetett, ugyanis nem maradt volna kellő számú ifi korosztályos játékos a pályán, ezért Csik Tibi úgy döntött, hogy Rodrit hozza le a pályáról, az ő helyére állt be a csere kapus, Iulian Anca-Trip, a sántító Berbeacă pedig egy mezőnyjátékos mezét vette fel, így fejezte be a mérkőzést a pályán, az oldalvonal közelében állva. Így gyakorlatilag emberhátrányba játszotta le az utolsó perceket az Olimpia VSK, de az ellenfél nem tudta kihasználni az létszámfölényt, a szatmári alakulat pedig megérdemelten ünnepelhette a győzelmet a temesvári George Cătălin Roman játékvezető utolsó sípszava után.

Ezzel az eredménnyel az Olimpia VSK pontszámban beérte a második helyre visszacsúszó Gloriát, de az élre álló Nagyváradi FC Bihornak is csak két pont előnye maradt a december 3-i évzáró forduló előtt.
A 15. fordulóban a Szatmárnémeti Olimpia VSK ismét hazai pályán játszik, és a hetedik Máramarosszigeti VSK lesz az ellenfél.

Mestermérleg
„Ez a három pont 70-80 százalékban biztosítja helyünket a legjobb négy között. De ezen felül azt mondhatom, hogy ma mutatta meg az igazi arcát az Olimpia VSK. Nagyon örülök a srácoknak, hogy hazai környezetben sikerült ez a remek játék a csoportelsővel. Lehet, hogy kicsit túlzok, de lefociztuk őket. Még nem vagyunk ott száz százalékban a felső házban, ezért az utolsó meccset is meg kell nyerjük. Meg fogjuk nyerni azt a mérkőzést, így kell nekiálljunk. A helyzetek alapján szerintem ennek a meccsnek reális eredménye lehetett volna akár 3–1 is, ide. Nagy bravúr volt Berbeacă védése, és most remélem, hogy sérülése nem súlyos. De köszönet Ritli Zoltánnak is: azokban a zűrzavaros pillanatokban ő mondta, hogy miként lehet becserélni a másik kapust, hogy kellő számú ifi is a pályán maradjon.” — fogalmazott a mérkőzést követően Csik Tibor vezetőedző.