×
2024. 04 19.

Vesztettek, de megőrzik a vezető pozíciót

2022.09.24 - 18:42
Először vesztett ebben az idényben bajnoki mérkőzést a Szatmárnémeti Városi Sportklub labdarúgócsapata, de ezzel együtt meg fogja őrizni vezető pozícióját a Liga 3 10-es csoportjában – hacsak a két Bihar megyei csapat bármelyike nem nyer öt gólos különbséggel a szombati meccsén.

Csik Tibor vezetőedző legénysége pénteken, az 5. forduló mérkőzésén, Besztercén kapott ki 1–0-ra a vendéglátó CS Gloria 2018 csapattól.

Ez volt az etap rangadója, hiszen az idény végén vélhetően a két együttes között dőlhet el a bajnoki cím sorsa. Ezt érezte a besztercei közönség is, és szép számban jött el a mérkőzésre, amit a szebb időket is megélt Jean Pădureanu Sportkomplexumban rendeztek (egykor többek között a Fiorentina, az Atlético Madrid, a Real Zaragoza, a Montpellier, a Lille játszott itt UEFA Intertoto meccseket).

Adrian Falub vezetőedző csapata meg is hálálta a közönség támogatását, és az első felfutásból gólt is szereztek: a 2. percben egy jobb oldali keresztlabdára középen érkező Carl Davordzie lepte meg a szatmári védelmet, és szabadon, hat méterről vágta a labdát védhetetlenül Iulian Anca-Trip kapujába (1–0).

A bekapott gól meglepte a mieinket, olmot öntött a srácok lábába, és nem sokkal később még nagyobb hátrányba kerülhettek volna, de Călin Vădan az utolsó pillanatban mentett nagyott egy besztercei ziccernél.

A mieink első veszélyesebb rúgására a 18. percig kellett váni, de Ciprian Brata távoli szabadrúgása után a labda célt tévesztett.
Az első félidőben a beszterceiek voltak a veszélyesebbek, Anca-Trip kétszer is óriásit védett, így a szünetig nem változott az eredmény.

Sőt, a fordulás után sem talált be egyik csapat sem. A mieink kiegyenlítették a játékot, viszont nem boldogultak a jól felálló besztercei védelemmel szemben.

A hajrában felélénkült a játék. Előbb Ovidiu Stoianof lővése után „hú”-zott a közönség, hiszen a lövése a szatmáriak kapujának az oldallécét találta el, majd meghűlt a levegő Adrian Bura lövésénél, amit végül védeni tudott a hazaiak hálóőre, Flaviu Bodea.

A Szatmárnémeti VSK emberhátrányban fejezte be a mérkőzést, mivel Vădan utolsó védőként kaszálta el hátulról a kapura törő besztercei ellenfelet. A létszám változott a pályán, az eredmény viszont nem, így a végén a hazaiak ünnepelhettek… már amennyire erre volt erejük, ugyanis az utolsó füttyszó után erővesztetten nyúltak el a játékosok a pályán – erős, megterhelő meccs volt, akárcsak egy rangadó.

A Szatmárnémeti VSK elvesztett tehát egy meccset, de továbbra is harcban van egy playoff-helyért, amit csak 13 mérkőzés múlva osztanak le. A következő meccs egy hét múlva lesz Máramarosszigeten, ahova már pontokért fog utazni Csik csapata. Erre hétfőn alaposan fel is készülhet, hiszen 16 órától Kolozsváron a román bajnok CFR ellen játszik majd barátságos mérkőzést.

A Liga 3 10-es csoportjában az 5. forduló többi mérkőzését szombaton rendezik. A Szatmárnémeti VSK-t csak a két Bihar megyei csapat előzheti meg ebben az etapban: a Nagyváradi FC Bihor a Kolozsvári CFR II otthonában, a Félixfürdői Lotus pedig a Désaknai Minerul otthonában játszik, és győzelem esetén bármelyik beérheti a szatmári csapatot. Előzni viszont csak akkor tudnak, ha legalább öt gólos különbséggel nyernek.

Mestermérleg

Csik Tibor, a Szatmárnémeti VSK vezetőedzője: „Eljött ez a pillanat is, mikor meg kell emésszük a vereséget. Az első percekben gólt kaptunk, és ez teljesen megváltoztatta az egész játéknak a sorsát. Az igazság, hogy taktikailag az első félidőben domináltak bennünket, de szerintem a második félidőben kiegyensúlyozott volt a mérkőzés. Sajnáljuk, de dolgozunk tovább.

A beszterceiek odaadóbban kezdtek, jobban is akarták a győzelmet, ezt be kell vallani. Pedig mi is készültünk rendesen, de megleptek ezzel az agresszív letámadással. Le kell vonni a tanúlságot, a jót és a rosszat egyaránt, és reméljük, hogy a következő meccseken nem fogjuk megismételni a hibákat, illetve tudunk reagálni az ellenfél játékára.
Nagyon bíztam egy ikszben, főleg, hogy volt néhány ígéretes helyzetünk. De be fogjuk pótolni ezt a három pontot, és a következő meccseket kötelezően kell hozzuk.”

LABDARÚGÓ LIGA 3, 10-ES CSOPORT, 5. FORDULÓ

Beszterce-Naszódi CS Gloria 2018 – Szatmárnémeti VSK 1–0 (1–0)
Gólszerző: Carl Davordzie 2.
Kiállítva: Călin Vădan 90+1. (VSK)
Szatmárnémeti VSK: Iulian Anca-Trip – Adrian Ciul (56., Zsiga Ervin), Călin Vădan, Mihăiță Mureșan, Alex Negrea, Cipian Brata (46., Cătălin Vaida), Raphael Popovici-Ciatău, Barth Kevin (62., Adrian Bura), Hernando Orte Rodrigo (62., Mansour Gueye), Adrian Micaș, Bajor Denis (75., Fischer Péter). Vezetőedző: Csik Tibor.

Szatmárnémeti VSK

Futball: gyengén játszott Zilah ellen az Oli
Vereséget szenvedett a Liga 3 rájátszásának felsőházában a Szatmárnémeti Olimpia VSK labdarúgócsapata, miután pénteken, idegenben 2–1-re kikapott Zilahon az éllovas együttestől.
Helytálltak a Partium Labdarúgó akadémia csapatai a Lazio Cup-on!
Kiemelt meghívást kapott a Partium Labdarúgó Akadémia két korosztályos csapata a húsvéti hétvégén lezajlott Lazio Cup-ra. A négynapos nemzetközi gyermeklabdarúgó tornát Rómában rendezték.
Futball: újabb rangadót játszik az Olimpia VSK Zilahon
A Liga 3-as bajnoki rájátszás felsőházában a második mérkőzését játssza pénteken a Szatmárnémeti Olimpia VSK labdarúgócsapata, és ezúttal az éllovas Zilahi SCM lesz az ellenfél.