×
2024. 04 25.

Véget ért az olaszok veretlen sorozata, döntőben a spanyolok

2021.10.07 - 14:32
Az Európa-bajnok olasz válogatott 2–1-re kikapott a spanyoloktól a San Siróban a Nemzetek Ligája elődöntőjében, ezzel véget ért a 37 mérkőzésen át tartó veretlenségi sorozata.

A szerda esti milanói találkozó elején Lorenzo Insigne ziccert hibázott, de ekkor sem gondolta senki, hogy nagy bajban lehet a 2018 októbere, 37 mérkőzés óta veretlen olasz válogatott. Még akkor sem ijedtek meg az addig főleg az egykori kedvenc, Gianluigi Donnarumma froclizásával foglalkozó milánói drukkerek (Donnarummának nem bocsájtották meg a Milan-drukkerek, hogy a nyáron a Paris Saint-Germainhez távozott), amikor egy mintaszerű támadás után Ferran Torres betalált (0–1).
A spanyol válogatott a szünetben már két góllal vezetett, a ráadásban is Ferran Torres volt eredményes (0–2), de nem is ez volt a nagy baj a házigazdának, hanem az, hogy nem sokkal előtte Leonardo Bonucci teljesen fölöslegesen kiállíttatta magát.
Fordulás után sokkal többet volt a labda a spanyoloknál, akik között rutinosan futballozott a 17 évesen és 62 naposan debütáló, és ezzel új korrekorderré váló Gavi. A második félidőben a nála nem sokkal idősebb másik debütáns, Yéremi Pino pedig bátran cselezett, keményen odalépett az ellenfélnek, ha kellett. Pino egyetlen kis hibája után szépítettek azonban a hajrában az olaszok, Federico Chiesa nagyon önzetlen volt Lorenzo Pellegrinivel (1–2). Maradt még két kisebb lehetősége a megzavarodott spanyol védelem mellett az olaszoknak, de Simón figyelt: nem lesz tornagyőztes hazai pályán idén az olasz válogatott, a spanyolok vívják a Nemzetek Ligája döntőjét.
22 év óta kaptak ki ismét otthon az olaszok tétmérkőzésen, a San Siróban pedig most először! Milánóban legutóbb a magyarok nyertek. 1925-ben.
Nagycsapatok között európai rekord a 37 mérkőzéses veretlenségi sorozat, viszont a világcsúcsot nem tudták megdönteni, ezt a rekordot továbbra a brazilok őrzik, akik 1993 és 1997 között összehoztak egy 42-es szériát.
A másik ágon, Torinoban csütörtök este mérkőzött meg a világelső Belgium és a világbajnok Franciaország együttese.

NEMZETEK LIGÁJA 2020–2021, NÉGYES DÖNTŐ, OLASZORSZÁG

Elődöntő
Olaszország – Spanyolország 1–2 (0–2)
Gólszerző: Lo. Pellegrini 83., illetve Ferran Torres 17., 45+2.

Történelmi siker: így még nem kaptak ki az angolok
A magyar labdarúgó-válogatott kedden 4–0-ra nyert Anglia vendégeként a Nemzetek Ligája A-osztályának negyedik fordulójában, így 69 év után diadalmaskodott újra a szigetországban, sikerével pedig a 3. csoport élére ugrott.
A németekkel ikszeltek a magyarok, finneket vertek a románok
A magyar labdarúgó-válogatott 1–1-es döntetlent játszott szombaton a német csapattal a Nemzetek Ligája A-osztályának harmadik fordulójában, a Puskás Arénában, ezzel megőrizte csoportjában a második helyet.
NL-győztesek a franciák
A világbajnoki címvédő francia válogatott 2–1-re legyőzte a spanyolokat a labdarúgó Nemzetek Ligája második kiírásának vasárnapi döntőjén Milánóban.