1USD = 4.58 RON
100HUF = 1.29 RON

Újabb tornát szervezett kicsiknek az Akadémia és az SZVSK

2022.04.12 - 08:46
Nyolc csapat részvételével rendezett újabb felkészülési nemzetközi tornát U11 és U12-es korosztályos csapatoknak a szatmárnémeti Partium Labdarúgó Akadémia és a Szatmárnémeti Városi Sportklub közösen a Dinamo-stadion műfüves pályáján.

A résztvevő csapatok két csoportra osztva kezdtek. Az A-csoportban a Partium L. A. veretlenül zárt az élén, mögötte a Nagybányai Sporting 2-es csapata, az Avasfelsőfalui Oașul, illetve az Érmihályfalvi Unirea követte őket sorrendben a táblázatban.
A másik ágon Máramarosszigeti Viitorul, Szatmárnémeti VSK, Olasz focisuli Debrecen, Nagybányai Sporting 1 sorrend alakult ki a tabellán.
A főtáblán a 3. és 4. helyezettek keresztmérkőzéseken elődöntő és döntő formájában küzdöttek az 5. helyért, amit végül debreceniek szereztek meg, miután a fináléban 4–1-re győztek az avasiak ellen.
A felsőházban a szervező klubok csapatai közötti elődöntős csata 4–3-as eredménnyel zárult, míg a máramarosszigetiek 5–0-ra győzték le a Sporting 2-t, így következhetett egy Partium – Viitorul csata a tornagyőzelemért. 1–1-es rendes játékidő után 7 méteres rúgások döntöttek, és akárcsak egy hónappal ezelőtt, most is a máramarosi srácok nyertek, és hódították el a második trófeájukat a szatmári tornán, az Akadémia legényei pedig a második helyen zártak.
A kisdöntőben az SZVSK csapata 4–1-re győzött a nagybányaiak ellen, így a harmadik pozícióban zárták a részben saját rendezésű tornát.

A FELKÉSZÜLÉSI TORNA VÉGEREDMÉNYE

1. Máramarosszigeti Viitorul

2. Partium Labdarúgó Akadémia (edző: Botos Sándor „Piri”)

3. Szatmárnémeti VSK (edző: Zsiga Ervin)

4. Nagybányai Sporting 2

5. Olasz focisuli Debrecen

6. Avasfelsőfalui Oașul

7. Érmihályfalvi Unirea

8. Nagybányai Sporting 1.

Rangos korosztályos tornát szervez hétvégén a PLA
Többek között a Fradi, az Újpest, a DAC és a Csíkszereda utánpótlás korosztályos csapatai is jelen lesznek Szatmárnémetiben a hét végén, az első alkalommal kiírt Partium Kupa U11-es focitornán.
FRF tagság a fociakadémiának és a Victoriának
Augusztus 1-től hivatalosan is a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) teljes jogú tagegyesülete a szatmárnémeti Partium Akadémia Sportklub.
Évi 60 ezerrel támogatja a VSK-t az PLA
Újabb partneri szerződéseket kötött a Szatmárnémeti VSK. Florin Fabian szakmai igazgatói kinevezésével együtt az szakember által alapított Szatmárnémeti Primavera Focisulival is együttműködik majd az SZVSK, amely harmadik évét kezdi majd a Liga 3-ban.