23 °C
1USD = 4.59 RON

Újabb győzelmével ismét a második helyen áll a Szatmárnémeti Olimpia VSK

2023.11.05 - 16:02
A visszavágón is legyőzte a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub labdarúgócsapata a Kolozsvári Sănătateát, és a mostani sikerrel ismét a második helyen áll a Liga 3-as csoportjában.

Esőáztatta mély pályán rendezték a szombati meccset, nehezen alkalmazkodtak a körülményekhez Cosmin Iuhas edző tanítványai, amit a kolozsvári vendégek ki is használtak, és egy védelmi hiba után Denis Paul megszerezte a csapata vezető találatát (0–1).
Viszont a szatmári legények nem adták fel a harcot, és támadásba lendültek, így alig hét perccel a kapott gól után egyenlíteni is tudtak: Zsiga Ervin tökéletes indítása után Viorel Chinde kapta bal oldalon a labdát, az ellenfél 16-osán belül a jobb lábára igazította a lasztit, és kilőtte az ellenfél kapujának a hosszú sarkát (1–1).
Alig néhány perccel később Zsiga fordíthatott volna, de a csapatkapitányunk távoli torpedója után a kolozsvári kapus, Checicheș a léc alól kotorta ki a labdát.
Továbbra is a szatmáriak voltak a veszélyesebbek az ellenfél kapujára, majd Moussa Samakénak sikerült fordítania: Cătălin Oanea fordított vissza egy labdát az alapvonalról a kapu elé, a labda a mali csatár lábára pattant, aki egyedül, az üres kapuval maga előtt nem hibázhatott (2–1).

A fordulás után jól tartották a fiúk a labdát, a 63. percben akár növelhették volna az előnyt is, viszont Denis Lazăr megpattant lövése után a kapufán csattant a labda.
A hajrában a kolozsváriak megrohamozták a szatmári kaput, de a védelmünk helyt állt, Denis Moldovannak pedig egyetlen bravúros védést kellett csak bemutatnia, hogy ne változzon tovább az eredmény.
Így a Szatmárnémeti Olimpia VSK ismét a második helyen áll a táblázatban, és két pont az előnye az üldöző Félixfürdői Lotus előtt. Azonban az éllovas Zilahi SCM mögött maradt a nyolc pont hátrány, mivel a szilágyságiaknak is sikerült nyerniük Nagykárolyban.
A csapatunk jövő pénteken Nagybányán, a sereghajtó Minaur otthonában játszik, két hét múlva pedig következik a szatmárnémeti rangadó az SC Olimpia MCMXXI ellen.

Cosmin Iuhas edző nyilatkozata

„Sikerült két egymást követő meccsen nyerni. Most egy erős ellenfelet, a Kolozsvári Sănătateát vertük. Gratulálok a fiúknak a mai játékért. Akárcsak múlt héten, Biharszentandráson, most is szenvedtünk a meccs hajrájában, de végül sikerült megvédeni a kapunkat, és nem kaptunk több gólt. Ma volt egy jó első félidőnk, és a második félidő elején is jól játszottunk. Ha sikerült volna a harmadik gólt is megszerezni, akkor vélhetően másként alakul a mérkőzés. De nekünk most mindennél fontosabb a győzelem és a fiúk hozzáállása, akik harcoltak az utolsó pillanatig az újabb győzelemért. Még van egy kicsi ebből az évből. Remélem Nagybányán is sikerült hasonló odaadással játszani. Tudjuk, hogy nehéz meccs vár ránk, de nekünk győzni kell.”