×
2024. 04 25.

Tűzijáték a Fradinál, bánatkönnyek a Lokinál

2020.06.28 - 11:47
Véget ért a magyar élvonal 118. idénye, amely a koronavírus-világjárvány miatt több mint két hónapot szünetelt. A Fradi a 31. bajnoki címét ünnepelte Albert Flórián szobránál, a Puskás először EL-szereplő, a DVSC pedig 27 év után búcsúzik az NB 1-től.

A Debrecen hihetetlenül izgalmas végjátékban 1–1-es döntetlent játszott a vendég Pakssal a magyar labdarúgó élvonalbeli bajnokság 33. fordulójában, így a Loki búcsúzik az első osztálytól, a tolnai együttes pedig megőrizte élvonalbeli tagságát.

A Loki az elmúlt másfél évtizedben nagyon sokszor volt versenyben az aranyérmeért, néhányszor elbukott, hétszer viszont célba ért. Ezúttal azonban a kiesés elkerülése volt a cél a hajdúsági megyeszékhelyen. Óriási a tét, de a szurkolók nem hagyták magukra kedvenceiket, ezt bizonyította a debreceni lelátó képe szombaton. A B-közép zsúfolásig megtelt, de a stadion többi pontján sem maradt sok szék üresen. A következő idénybeli élvonalbeli tagság megszerzéséért egyszerű volt a képlet: a győzelem NB I-et ér a Lokinak. A vendég paksiaknak vereség esetén is lehetett volna menekülő útvonal, ehhez azonban a Kisvárdának ki kellett volna kapnia Diósgyőrben (kiderült azonban, hogy a szabolcsiak nyerni tudtak a borsodiak otthonában).

A Paks vezetést szerzett, de sikerült egyenlíteni, az találkozó utolsó perceiben pedig 11 emberrel támadott a Loki. A hosszabbításban felcsillant a remény, de Ferenczi János lövése után a labda a lécről a gólvonalra pattant.

lokiMTI

A lefújás után elszabadultak az indulatok, néhány tucatnyi hazai szurkoló a pályára futott és zaklatta, lökdöste, rángatta a hazai labdarúgókat, majd Szima Gábor klubelnök ellen tüntetett, a rendfenttartók jelenlétére is szükség volt a Nagyerdei Stadion környékén. Ez azonban nem változtat a tényen: 27 év után kiesett az NB I-ből a Debreceni VSC!

EL-szereplő a Puskás

A Puskás Akadémia hátrányból fordítva 2–1-re legyőzte a vendég Budapest Honvédot szombaton, ezzel megszerezte a harmadik helyet. A felcsúti együttes története során először végzett a dobogón, ami egyben azt is jelenti, hogy a következő idényben indulhat az Európa Liga selejtezőjében.

Az idény meglepetéscsapataként számon tartott Mezőkövesd 1–0-s vereséget szenvedett a bajnok Ferencváros vendégeként, így negyedikként zárta a szezont, és nem indulhat az EL-ben.

A Ferencváros viszont ezzel a sikerrel hazai pályán veretlen maradt az idényben, sőt, saját stadionjában immár 54 mérkőzés, 2017 áprilisa óta nem talált legyőzőre az NB I-ben. A meccs után az FTC játékosai megkapták aranyérmüket, a Gropama Arénában mellett tűzijátékokat lőttek fel, a játékosok pedig Albert Flórián szobránál ünnepelték a 31. bajnoki aranyérmet.

OTP BANK LIGA, 33. FORDULÓ

Zalaegerszegi TE FC – MOL Fehérvár FC 1–1 (0–1)

G.: Babati 83., illetve Hodzic 4.

Diósgyőri VTK – Kisvárda Master Good 0–2 (1–0)

G.: Obradovics 8., Fernando Viana 41.

Újpest FC – Kaposvári Rákóczi FC 5–0 (3–0)

G.: Simon K. 12., Novothny 44., Bacsa 45+1., 49., Máté Zs. 57.

Debreceni VSC – Paksi FC 1–1 (0–1)

G.: Trujics 74., illetve Könyves 17.

Ferencvárosi TC – Mezőkövesd Zsóry FC 1–0 (1–0)

G.: Nguen 39.

Puskás Akadémia FC – Budapest Honvéd 2–1 (1–1)

G.: Nagy Zsolt 35., Slagveer 83., illetve George 22.

1. Ferencvárosi TC     33        23        7          3          58–24  76

2. MOL Fehérvár FC 33        18        9          6          56–29  63

3. Puskás Akadémia FC         33        14        12        7          52–41  54

4. Mezőkövesd Zsóry FC       33        14        8          11        42–31  50

5. Budapest Honvéd   33        12        8          13        36–44  44

6. Újpest FC   33        12        7          14        45–45  43

7. Zalaegerszegi TE FC         33        11        10        12        51–44  43

8. Kisvárda     33        12        6          15        42–43  42

9. Diósgyőri VTK      33        12        5          16        40–52  41

10. Paksi FC   33        11        8          14        46–53  41

11. Debreceni VSC    33        11        6          16        48–57  39

12. Kaposvári Rákóczi FC     33        4          2          27        27–80  14

Bajnokok Ligája selejtező: Ferencváros.

Európa Liga selejtező: Fehérvár, Puskás, Honvéd.

Kiesők: Debrecen, Kaposvár.

Feljutók: MTK Budapest, Budafoki MTE.

Gólkirály: Radó András (ZTE) – 13 gól.

Megint lesz Fradi – Oli öregfiúk meccs
Sportcsemegével készülnek a Partiumi Magyar Napok (PMN) szervezői, lesz nagypályás, kilencven perces Ferencváros TC – Olimpia Satu Mare öregfiúk mérkőzés Szatmárnémetiben.
Ír ellenfélen keresztül vezet az út a csoportkörbe
A Ferencváros labdarúgócsapata egyértelmű esélyesként várja a Shamrock Rovers elleni párharcot az Európa Liga selejtezőjének utolsó fordulójában.
Négyet vágott a Fehérvárnak a Fradi
A második lejátszott bajnoki mérkőzés után sem kapott gólt a magyar labdarúgó OTP Bank Liga idényben a címvédő Ferencváros labdarúgócsapata, sőt, a zöld-fehérek kiütéssel nyerték meg a MOL Fehérvár elleni rangadót.