1USD = 4.59 RON
100HUF = 1.28 RON

Továbbjutottak az avasújvárosiak

2013.07.31 - 09:40

Mezőnyfölényben játszott a negyedosztályos Avasújvárosi Talna a Liga 3-ban szereplő Zilahi FC ellen, így jól megérdemelt győzelemmel kvalifikálta magát a labdarúgó Román Kupa harmadik fordulójába.

Tovább íródik az Avasújvárosi Talna története a labdarúgó Román Kupa országos selejtezőjében, Dacian Nastai edző legénysége ugyanis kvalifikálta magát a sorozat harmadik fordulójába, miután szerda délután legyőzte a harmadosztályos Zilahi FC együttest.

Bár a szilágyságiak többnyire tartalékosan érkeztek Újvárosban, ez semmiben sem kicsinyíti le a negyedosztályos Talna érdemét. A Nastai csapat mezőnyfölényben játszott, így kicsit meglepetésként érte a házigazdákat a zilahiak gólja (0–1). Bârle és Câmpan pazarolták a ziccereket, mígnem a fordulás utáni első percekben előbbi már nem hibázott, és kiegyenlítette az állást (1–1). Nem sokáig tarthatott az öröm, ugyanis egy kontra végén Pop hozta ismét előnybe a vendégeket. Kevesebb mint tíz perccel később Bârlét buktatták az ellenfél tizenhatosán belül, ezért Adrian Şuta nagybányai sípmester 11-est ítélt, a vétkes Cristét pedig kiállította. Demian nem hagyta ki a büntetőt (2–2), és emberelőnyben megkezdték az egykapuzást az újvárosiak. A 71. percben Demian – kihasználva a védelem bizonytalanságát – közelről lőtte ki a zilahiak kapuját (3-2), negyed órával később pedig a kapufán csattant a labda, végül a hosszabbítás perceiben a csereként beállt Kovács Attila megadta a kegyelemdöfést a zilahiaknak (4–2)

A kupasorozat következő körét augusztus 14-én rendezik, és a Talna újabb harmadosztályos együttest kap majd ellenfélnek. A román szövetség (FRF) közleménye szerint, a 2. fordulóból kvalifikált 35 együttes mellé csatlakozik a Liga 2-ből kiesett három csapat. Tehát, a másodosztályba feljutott Szatmárnémeti Olimpia FC csak a 4. fordulóban csatlakozik a mezőnyhöz.

Román Kupa, selejtező, 2. forduló

Avasújvárosi Talna (Liga 4) – Zilahi FC (Liga 3) 4–2 (0–1)

Gólszerzők: Bărle 48. perc, Demian (60., 71. – az elsőt 11-esből), Kovács Attila (90+2.) illetve, Marian 20., Pop (50.)

Kiállítva: Criste (59. perc – Zilahi FC)

Talna: Nagy – Cosma I., Cosma C. (82. perc Kovács), Lung, Cseh (69. Erdei M.), Câmpan (63. Crăciun), Demian, Pajzos, Erdei S., Ignat, Bârle (90. Istvánfi A.).