2024. 05 02.
Zsigmond

Továbbjutást ért a sovány 1–1 Andorrában

2022.07.28 - 11:55
A hazai 3–0-s győzelem után vakációzni utazott Andorrába a román bajnok Kolozsvári CFR labdarúgócsapata.

Az Európa Konferencia Liga-selejtező második fordulójának visszavágóján a szerény képességű Inter Club d’Escaldes fogadta a román bajnokot, amely az első félidőben sokkal meggyözőbb játékot nyújtott, mint Dan Petrescu edző 29 millió eurót érő csapata. Néhány kihagyott helyzet után megérdemelten szerzett vezetést a hercegség bajnokcsapata: egy beadás után Cristian Bălgrădean árnyékra vetődött, így Genis Soldevila az üres kapuba fejelhetett (1–0). A kapott gól sem rázta fel a kolozsváriakat, sőt, a folytatásban akár le is dolgozhatta volna múlt heti hátrányát, ha kicsivel rutinosabbak a játékosok. A CFR az első félidőn kaput eltaláló lövésig sem jutott, de a szünetben Petrescu felrázhatta kicsit legényeit, mert kicsit határozotabban játszottak. Mihai Bordeianu lövésénét már védenie kellett Adria Munoznak, a kipattanóra mosduló Rogert pedig Cristian Gonzalez Lopez '„Chete” kaszálta el, így 11-est rúghatott a CFR: Ciprian Deac nem hibázott (1–1).
Nem adta fel a küzdelmet az andorrai csapat, Adria Gallego Arias lövése a kapufát találta el, Sascha Andreu fejese pedig nem találta el az üres kaput. A 42 éves Ildefons Lima, majd Chus Rubio is a második sárga lap után lett kiállítva, így az Escaldes kettős emberhátrányban fejezte be a mérkőzést.
A CFR 4–1-es összesítéssel továbbjutott, a következő körben pedig a fehérorosz Sahtior Szoligorszk lesz az ellenfél. Jövő héten semleges pályán játszanak a csapatok, a visszavágót pedig augusztus 11-én Kolozsváron rendezik.

EURÓPA KONFERENCIA LIGA, SELEJTEZŐ

2. forduló, visszavágó

Inter Club d’Escaldes – Kolozsvári CFR 1–1 (1–0)
Gólszerzők
: Genis Soldevila 21., illetve Ciprian Deac 51. (11-esből).
Kiállítva: Ildefons Lima 61., Chus Rubio 90+3. (mindkettő: Escaldes)
Továbbjutott: a CFR 4–1-es összesítéssel.

Kőkemény küzdelmek várhatók az EKL-főtábla kapujában
A MOL Fehérvár és a Kolozsvári CFR idegenben, az Universitatea Craiova és a FCSB pedig hazai pályán játszik ma este a labdarúgó Európa Konferencia Liga playoff-körének első mérkőzésén. A harmadik számú kontinentálsi sorozat főtáblájárára való feljutás a tét.
Otthon játszik a Sepsi és a Fehérvár
A labdarúgó Európa Konferencia Liga selejtezőjének harmadik fordulójában csütörtökön három romániai és két magyarországi klubcsapat érdekelt.
Másodhegedűs Dunaszerdahelyen a FCSB
Miután az előző körben a georgiai Saburtaloval kínlódott a FCSB labdarúgócsapata, az Európa Konferencia Liga-selejtező körében nem sok eséllyel lép pályára szerdán Nicolae Dică edző legénysége Dunaszerdahelyen.