1USD = 4.59 RON

Történelmet írt a Sheriff Tiraspol csapata

2021.08.27 - 08:56
Az AS Monaco csatára, Ben Yedder kétszer is betalált a Sahtar kapujába, a továbbjutás azonban nem sikerült a franciáknak / Fotó: new.in-24.com
Csodával határos módon jutott tovább a moldovai Sheriff Tiraspol csapata a Bajnokok Ligája csoportkörébe, miután szerdán megőrizte háromgólos előnyét a horvát Dinamo Zagreb ellen.

A Sheriff Tiraspol már lenyűgözte a labdarúgás szerelmeseit, amikor hazai pályán, viszonylag könnyűszerrel 3–0-ra megnyerte a Dinamo Zagreb elleni odavágó mérkőzését. A visszavágón is a moldovai alakulat kezdett lendületesebben, annak ellenére, hogy jelentős előnnyel érkezett a találkozóra. A 4. percben kis híján megszerezte a vezetést, azonban Sebastien Thill közeli próbálkozása csupán a kapufát találta el. Ezt követően a vendégek lendülete alábbhagyott kissé, a hazaiak próbálkoztak több támadással, gólt azonban nem sikerült szerezniük. Az első játékrész végéig a helyzetek megoszlottak; míg a Tiraspol előnye növeléséért, addig a Dinamo hátránya lefaragásának érdekében küzdött. A félidő gól nélküli döntetlennel zárult, a moldovaiak nagy örömére. A második félidőben a Dinamo Zagreb birtokolta többet a labdát, aminek köszönhetően jóval több támadást is indított, mint ellenfele. A vendégek azonban jól védekeztek, megőrizték higgadtságukat. Az első találatra a 77. percig kellett várni. Bár úgy tűnt, a Dinamo megszerzi a vezetést, Mislav Orsic találatát les miatt érvénytelenítette a játékvezető. A horvátok ezt követően sem hátráltak meg, fölényesen uralták a Tiraspol térfelét. A 87. percben a moldovaiak görög hálóőrének, Georgios Athanasiadisnak kellett hatalmasat védenie, megőrizve ezzel a 0–0-s eredményt. A Zagreb játékosainak a négyperces hosszabbítás sem segített, így a hármas sípszót követően az idegenben elszenvedett vereség miatt kiesőként hagyták el a pályát. Ezzel a Tiraspol történelmet írva menetelt tovább a Bajnokok Ligája csoportkörébe.

Saját magát ejtette ki a Monaco

Az este másik nagy veszteseként talán a Monacót említhetjük, hiszen a francia csapat egy hatalmas öngól miatt volt kénytelen elbúcsúzni a BL-től. A franciák elszántságára nem lehetett panasz, hiszen az első félidőben kétszer is betaláltak a Sahtar hálójába, megfordítva ezzel az összesített eredményt. Sőt, az első félidőben szerzett két találat között Benoit Badiashile hagyott ki egy hatalmas helyzetet. Ezt követően az ukránok sem tétlenkedtek, minden erejükkel azon voltak, hogy visszavágjanak ellenfelüknek. Próbálkozásaik ellenére azonban az első játékrészben nem sikerült találatot szerezniük, így 2–0-s hátrányban kezdték a második félidőt. Az 52. percig a Sahtar támadott és birtokolta többet a labdát, játékát ez idő alatt fegyelem jellemezte. A 65. percben a Monaco támadója, Ben Yedder kis híján eldöntötte a találkozót, azonban gólszerzési kísérlete sikertelen volt. A 74. percben a Sahtar remek összjáték végén betalált, felpörgetve ezzel a találkozót. A Monacót a maradék időben leginkább a pontatlanság jellemezte, több helyzetet is kialakított, amelyeket végül nem sikerült gólra váltania. Mivel a rendes játékidőben nem született több találat, a játékosok a hosszabbításra készülhettek. A Monaco a továbbiakban sem került lendületbe, szétszórtan és pontatlanul játszott, aminek meg is lett az eredménye. Egy jónak bizonyuló Sahtar-ellentámadást követően a monacói védelem rosszul mérte fel a helyzetet, aminek következtében a csereként beállt Ruben Aguilar a saját hálójába juttatta a játékszert. A szerencsétlen találat jelentette a továbbjutást a Sahtar számára, így a Monaco az Európa Ligában bizonyíthat a továbbiakban.

Ismét nyert a Salzburg

A Salzburg nem bízta a véletlenre a továbbjutást, hiszen akárcsak a monacói csapat, az osztrákok is már az első félidőben két találatot szereztek. A Salzburg az egész első félidő alatt szépen tartotta magánál a labdát, esélyt sem adva ellenfelének a találatszerzésre. A hazai csapat csupán a 62. percben tudott szépíteni, az egyenlítésig azonban nem jutottak el a dánok. Így a Bajnokok Ligája csoportkörébe a Salzburg menetelhetett tovább 4–2-es összesített eredménnyel.

BAJNOKOK LIGÁJA-SELEJTEZŐ, PLAYOFF, VISSZAVÁGÓ-BAJNOKI ÁG

Bröndby (dán) – Salzburg (osztrák) 1–2 (Maxsö 62., ill. Sesko 4., Aaronson 10.)
Továbbjutott: a Salzburg kettős győzelemmel (4–2).

Dinamo Zagreb (horvát) – Sheriff Tiraspol (moldovai) 0–0
Továbbjutott: a Sheriff 3–0-s összesítéssel.

NEM BAJNOKI ÁG

Sahtar Doneck (ukrán) – Monaco (francia) 2–2 (Marlos 74., Rubén Aguilar 114. – (öngól), illetve Ben Yedder 18., 39.) – hosszabbítás után
Továbbjutott: a Sahtar 3–2-es összesítéssel.

Kallós András

Szatmárnémeti versenyzője is lesz a magashegyi-futás világbajnokságnak
Április derekán, a portugáliai Vouzela-t övező hegyekben tartják az idei magashegyi-futás világbajnokságot. Hodas Erzsébet Katalin személyében szatmárnémeti futó is meghívást kapott, hogy legyen tagja a nagy megmérettetésen a román válogatottnak.
A Loga Tánciskola az Országos Sporttánc Bajnokságon és a Maros Kupán
2024. március 2-án és 3-án a szatmárnémeti Loga Tánciskola sportolói részt vettek a Marosvásárhelyen megrendezett Országos Sporttáncbajnokságon és a Maros Kupán, két rangos eseményen.
Dinamo-pálya: itt az érvényes órarend
Nem változott a tavaly megállapított nyitvatartási rend és működési szabályzat a szatmárnémeti Dinamo-sportbázison. Futni, kosarazni időpont-egyeztetés nélkül is lehet, csak a nyitvatartási rendet kell betartani.