1USD = 4.58 RON
100HUF = 1.29 RON

Tíz éremmel Nagyváradról

2013.06.11 - 16:51

A Nagykárolyi Karate Do B.F.K.S. Sportegyesület hat sportolója tíz alkalommal állhatott dobogón a Crişul Kupa megmérettetésen.

Két arany–, öt ezüst– és három bronzérem a Nagykárolyi Karate Do B.F.K.S. Sportegyesület karatékáinak a mérlege, akik az elmúlt hétvégén tatamira léptek Nagyváradon a Crişul Kupa nemzetközi versenyen. Romániai, magyarországi és ausztriai, összesen 15 egyesület 154 sportolója mutatta meg tudása legjavát kumite és kata próbákban, a hat nagykárolyi karatéka pedig tíz érmét hozott el. A sportolókat egyébként Bartincki Lajos, a klub alelnöke, illetve Bács Csaba és Gheorghe Dărăban edzők kísérték el, utóbbiak bírói minőségben voltak Nagyváradon. A sportolók közül Bartincki Attila a 16–18 évesek versenyében első lett a kata próbában és ezüstérmes a kumite versenyben. Bács Máté ugyanebben a korcsoportban második lett a kata próbában és bronzérmes a szabadküzdelemben. Kumite versenyben szerzett ezüstöt Knecht Vivien és testvére, Patrik is, de utóbbi a kata próbában a dobogó legfelső fokára állhatott fel. Maurer Alex a 12–13 évesek és a 14–15 évesek kata versenyében is bronzérmes lett, míg Medvei Edvin a 12–13 évesek kata próbájában zárt a második helyen.