100HUF = 1.29 RON
Vidék

Tasnád – Szatmárzsadány finálé az ifiknél

2013.06.06 - 10:14

A Tasnádi Unirea 08 és a Szatmárzsadányi Voinţa csapatai játsszák szombat délután a labdarúgó Liga 4 ifjúsági korosztályos bajnoki döntőt.

A két együttes szerda délután vívta ki a finalista helyét, miután az elődöntőben a Pálfalvi Unireát, illetve az Érkávási Olimpiát győzték le. Mindkét találkozót Tasnádon rendezték, de a szombati döntőnek is az üdülőváros pályája ad majd otthont.

A tasnádiak 4–1-re győzték le a Pálfalvi Unireát úgy, hogy a vendégek öngóljával kezdődött a meccs. Negyed órával később egyenlítettek a pálfalviak, de a szünet előtt Capotă büntetőből ismét előnybe hozta a tasnádiakat. A második félidő derekán Neagu és Capotă három perc alatt eldöntötte a meccset, így az Unirea 08 ifijei mehetnek a döntőbe.

A zsadányiak megdolgoztak a sikerért, ugyanis a kávási együttes keménydiónak bizonyult. A Voinţa a hajrában értékesített büntetőből szerezte meg a győzelmet jelentő találatot, így mehet a szombati fináléba, történelme során első alkalommal.

A döntőt szombaton 15.30 órakor rendezik Tasnádon.

Liga 4, ifibajnokság, rájátszás, elődöntő

Tasnádi Unirea 08 – Pálfalvi Unirea 4–1. Gólszerzők: Ionescu (14. perc – öngól), Capotă (44. – 11-esből, 71.), Neagu (68.), illetve Costea G. (32.)

Szatmárzsadányi Voinţa – Érkávási Olimpia 1–0. Gólszerző: Dumitran (72. 11-esből).