×
2024. 04 25.

Tanítványai után Pelcz Attila is dobogóra állt

2020.11.22 - 12:10
Csapatbajnoki arannyal, és egyéni ezüstéremmel zárta a hazai cselgáncsidényt a Szatmárnémeti Judo Master SK vezetőedzője, Pelcz Attila.

Az egyesület alapítója miután tanítványaival két honi korosztályos bajnokságban, illetve a magyar bajnokságban is érmeket szerzett, most rajta volt a sor, hogy bizonyítson: az elmúlt hétvégén Brassópojanán a veterán korosztály bajnokságán állhatott kétszer is dobogóra.
Pelcz egyébként már tizenhárom éve állandó résztvevője az „öregek” versenyének, és mindannyiszor pódiumos helyen zárt. Az előző években a bajnoki arany került a nyakában, viszont idén, a döntőbe össze került fiatalkori „mumusával”, a pitești-i Stănică Olteanuval, aki előző években kisebb súlycsoportban küzdött, szombaton viszont az M5-ös korosztály (50–55 évesek) 90 kilósai közé nevezett be. „Tizenkét éves korunk óta majdnem minden korosztályban megküzdöttünk egymással, és soha nem sikerült legyőznöm. Sajnos most sem jött össze a siker” — mondta lapunkak Pelcz, aki így a kategóriája egyéni viadalában ezüstérmet szerzett.
Vasárnap rendezték a csapatversenyt, ahol Szatmárnémeti, Nagyvárad és Arad egy csoportot alkotva tarolt, és veretlenül szerzett bajnoki címet.

pelczCsapat

„Nagyon jól volt megszervezve ez a verseny is. Akárcsak az előző versenyeken, a brassópojánai szállóda most buborékként működött, vagyis csak a bajnokság résztvevői mehettek be negatív koronavírus-teszttel. Onnan nem volt kijárás az utolsó versenyig. Sajnos a veterán bajnokságon nagyon kevesen voltunk a koronavírus-járvány miatt. Míg tavaly 134 résztvevője volt a versenynek, idén csak 65-ön tudtak eljönni. Így is jól sikerült a bajnokság, igyekeztünk úgy szervezni a programot, hogy mindannyiunknak legyen több meccse” — tette hozzá Pelcz.
Tudomásunk szerint Romániában az egyéni sportágak közül egyedül a judo-szövetség vitte végig a versenyidényt. A többi föderáció nem találta meg a lehetőséget, hogy március óta bajnoki küzdelmeket tudjon szervezni. A cselgáncsozóknak ez úgy sikerült, hogy a sportminisztérium engedélyezte a versenyszervezést a brassópojánai szállódához tartozó konferencia- és előadó termet, ahol szigorú járványügyi szabályok betartása mellett rendezték a több korosztályos bajnokságot, illetve a Román Kupa küzdelmeket is. A veteránok versenye volt az idényzáró torna.

Cselgáncs: négy bajnoki ezüst az Olimpia VSK judokáinak
Marian Halas edző tanítványai közült Iannis Marina (42 kg) és Rafael Ursu (46 kg) szereztek ezüstérmet, Terely Mihály edző tanítványai közül Maya Dihenes (57 kg) és Thiruvadi Alesszia (36 kg) küzdött a döntőben.
Cselgáncs: sporttörténelmet írtak Aradon
Történelmi eredményt értek el a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub judokái a felnőttek egyéni országos bajnokságán, Aradon. A szatmári küldöttség legjobbja Maidelines Gorguet volt.
Cselgáncs: érmekkel tértek haza Terely tanítványai
Terely Mihály edző tanítványai három bronzéremmel tértek haza, és másik két sportoló a nyolcaddöntőig jutott el, a Bákóban rendezett U14-es és U16-os korosztályos egyéni bajnokságon.