2024. 03 28.
1USD = 4.59 RON

Szép győzelemmel zártak a magyarok

2021.11.16 - 09:36
A magyar labdarúgó-válogatott bravúros, 2–1-es győzelmet aratott Lengyelországban a világbajnoki selejtezősorozat utolsó mérkőzésén, hétfő este Varsóban, ezzel együtt 4. lett a szériában.

A telt házas varsói Nemzeti Stadionban rendezett mérkőzés előtt kiderült, hogy a pihenőt kapó Robert Lewandowski, a hazaiak legnagyobb sztárja végül a csapattal maradt, és a kispadról szorított társaiért. Vélhetően az volt a cél, hogy együtt, győzelemmel ünnepeljék a válogatott második helyét a csoport táblázatában, ami a pótselejtezőn való részvételre jogosítja fel őket.
Az ünneplésbe azonban „belerondított” a magyar válogatott, amely győzni tudott Varsóban.
Igaz, a találkozó képe nem vetítette előre, hogy mi lesz vége, hiszen a hazai együttes diktálta a tempót. A lengyel mezőnyfölény ellenére a 37. percben egy pontrúgás után, hatalmas hazai védelmi hibát kihasználva Schäfer András fejesével megszerezte a vezetést a magyar válogatott (0–1).
A második félidőben látványosan feljavult Marco Rossi együttesének a játéka, mégis a lengyelek örülhettek, miután szintén egy pontrúgást követően Karol Swiderski egyenlített (1–1). A várt lengyel rohamok elmaradtak, sőt tíz perccel a befejezés előtt újra vezetést szerzett a magyar csapat, két cserejátékos, Kiss Tamás és Gazdag Dániel hozták össze a gyönyörű gólt (1–2).
A közel 60 ezres lengyel szurkolótábor egy része öt perccel a rendes játékidő vége előtt elindult hazafele, ők már nem hallották a hazai füttykoncertet, amely a pótselejtezőt érő második helyen végző válogatottat „búcsúztatta” Varsóban.
A magyar válogatott a vb-résztvevő Anglia, a pótselejtezős Lengyelország, valamint Albánia mögött a negyedik helyen végzett az I-csoportban, amelyben Andorrát és San Marinót előzte meg.

Lengyelország – Magyarország 1–2 (0–1)

G.: Swiderski 61., illetve Schäfer 37., Gazdag 79.

San Marino – Anglia 0–10 (0–6)
G.: Maguire 6., F. Fabbri 15. (öngól), H. Kane 27. (11-esből), 32., 39. (11-esből), 42., Smith-Rowe 58., Mings 69., Abraham 78., Saka 80.

Most sem lesz ott a vb-n Olaszország válogatottja
Óriási meglepetés született az európai vb-pótselejtező elődöntőjében: Olaszország hazai pályán fogadta Észak-Macedóniát, mégsem jutott tovább.
Csütörtökön rendezik a vb-pótselejtező elődöntőit Európában
Az ukrajnai háború miatt hat helyett csak négy mérkőzést rendeznek meg a katari labdarúgó-világbajnokság európai pótselejtezőinek elődöntőiben csütörtökön.
Nem hozott szerencsét a hazai környezet
A magyar válogatott a 15. helyen zárta a magyar-szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokságot, miután a kedd esti utolsó csoportmeccsen 31–30-ra kikapott Izlandtól a harmadik, utolsó fordulóban.