×
2024. 03 29.

Szatmári éremeső a nagybányai sakkfesztiválon

2022.02.21 - 12:59
Két tornán ültek asztalhoz a Szatmárnémeti VSK sakkozói a hétvégi nagybányai sakkfesztiválon, amit a helyi Tinerii Lei Sportklub második alkalommal szervezett meg.

A 2000 Élő-pont alatti játékosok versenyében Ciprian Muntean edző négy tanítványa összesen öt érmes helyezést ért el. A legsikeresebb Kovács Balázs volt, aki megnyerte a 8 éves fiúk versenyét, illetve az 1251–1400 Élő-pontszámos sakkozók nyílt versenyében bronzérmet szerzett. Ebben a kategóriában Balázs előtt zárt a második helyen a testvére, Ábel, aki emellett a 10 évesek táblázatában is ezüstérmes lett.

A 12 éven aluliak között is volt szatmári dobogós: a VSK sakkozója, Seletye Dominik állhatott a dobogó második fokára.
Ezen a versenyen ült asztalhoz Mina Mareșanu is, ő viszont nem jutott be a legjobb három közé.
A megmérettetésen egyébként összesen 34 romániai, magyarországi és moldovai sportegyesület küldte sakkozóit, így összesen 112 versenyző partizott három napon keresztül.
A legtöbb 1001 Civ-ponttal rendelkező igazolt sakkozók, illetve a versenyigazolvány nélküli kezdő sakkozók megmérettetésén is népes volt a mezőny: Máramaros, Szatmár és Temes megyéből érkeztek, összesen 77-en. A Szatmárnémeti VSK színeit tizenegyen képviselték, közülük hatan dobogós helyen zártak
„Az én szempontomból minden gyerek győztes volt ezen a tornán, mivel a jelenlétükkel legyőzték esetleges félelmeiket, növelik a koncentráció képességet, fejlesztik a logikus gondolkodást, az egyéni döntéshozatal képességét, a memóriát fejlesztik” – értékelt az edző.
Ez utóbbi versenyen egyébként a VSK sakkozói közül első lett kategóriájában Dragoș Buta (14 éven aluli fiúk, összetett táblázat), David Andreica (8 éven aluli fiúk), Nagy Félix (kezdők, 1. csoport) és Cristian Muntean (1001 Civ-pontszám alatti sakkozó fiúk). Casian Bretan (kezdők, 1. csoport) ezüstérmet szerzett, míg Rareș Stana (10 éven aluli fiúk) a harmadik helyen zárt.

Sakk: bajnoki ezüstérmet szerzett Seletye Dominik
A Vâlcea megyei Căciulatán február 21–24. között zajlott az Elisabeta Polihroniade iskolai országos sakkbajnokság 2024-es kiírása rapidsakk/blitz és feladvány próbákban.
Sakk: Muntean és Kovács siker Tasnádon
A szatmárnémeti városi sportklub ifjú sakk-reménységei, Cristian Muntean és Kovács Balázs is az élen zárt a hétvégi Tasnád Város Kupáján.
Remek eredményeket jegyeztek az Olimpia VSK sakkozói Félixfürdőn és Nagybányán
A Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub fiatal sakkozói nagyon jó eredményeket jegyeztek az elmúlt hétvégén azon a két nemzetközi tornán, amelyet Nagybányán, illetve Félixfürdőn rendeztek.