Béla
18 °C

Sorozatban ötödik bajnoki cím

2022.05.16 - 13:17
Kisebb meglepetésre a Voluntari otthonában botlott a FCSB, vasárnap pedig a Kolozsvári CFR legyőzte a vendég Craiovát, így a kincses város csapata nyolcadik bajnoki címét ünnepelhette.

A Kolozsvári CFR hazai pályán 2–1-re verte az Universitatea Craiovát a labdarúgó Liga 1 felsőházi rájátszásának vasárnapi játéknapján, és az utolsó forduló eredményeitől függetlenül megnyerte a román bajnokságot. A kolozsváriak sorozatban ötödször, történetük során nyolcadszor lettek aranyérmesek.
A CFR 15 ezer néző előtt nyerte meg a rangadót, és a közönség még egy órával a lefújás után is együtt ünnepelt a pályán a csapattal.
Az alapszakaszt 14 pontos előnnyel megnyerő CFR a rájátszásban részben a pontfelezés, részben a craiovai, majd az FCSB elleni rangadó elvesztése után szorult helyzetbe került – az utóbbi fordulókban csak két pont előnye maradt –, de miután szombaton a bukaresti csapat is botlott (2–2 a Voluntari ellen), vasárnap este hazai pályán a trófeáért küzdhettek a „vasutasok”. És gyorsan meg is mutatta, hogy nem engedi ki a kezéből: Nana Boateng fejesével már másfél perc után vezetést szerzett a CFR. és egy második félidei gólváltás után a végig legfőbb erősségének számító védelmével behúzta a találkozót a kolozsvári együttes.
A kolozsvári csapat ezzel a román örökrangsor harmadik helyére lépett előre; csak a két bukaresti topklubnak van több bajnoki címe – a Steauának 26, a Dinamónak 18.
A CFR edzője, Dan Petrescu már öt bajnoki aranynál tart (csak tavaly nem ő ült a kolozsvári kispadon, viszont nyert egyet 2009-ben az Unirea Urziceni-nel is), a játékosok közül Ciprian Deac hetedszer, Mario Camora pedig hatodszor lett bajnok az 1907-ben KVSC (Kolozsvári Vasutas Sport Club) néven alapított együttessel.
A FCSB egyébként nagy reményekkel várta az idényzárót, ugyanis a Voluntari elleni meccsre úgy ment, hogy az előző öt bajnokit kapott nélkül nyerte meg, a záró fordulóban pedig házigazdaként játszhatott volna a bajnoki címért a CFR elleni derbin. Kérdés, hogy a bukarestiek megtisztelik-e a kolozsváriakat azzal, hogy a hét végi meccsen – a hagyományoknak megfelelően – sorfalat állnak ellenfelüknek?

LIGA 1, PLAYOFF, 9. FORDULÓ

Farul Konstanca – Campionii Fotbal Club Argeş 1–0
Gólszerző: Ionuţ Larie 34.

FC Voluntari SA – Fotbal Club FCSB 2–2
Gólszerzők: Adam Nemec 45+2., Cristian Costin 88., illetve Andrei Cordea 44., Florin Tănase 71.

Kolozsvári FC CFR 1907 – Universitatea Craiova 2–1
Gólszerzők: Bismark Adjei-Boateng 2., Gabriel Debeljuh 57., illetve Alexandru Mateiu 61.

Megkezdődött a SuperLiga
A román labdarúgó élvonalbeli bajnokság 105. kiírásának az első fordulójában minden mérkőzésen született legalább egy gól.
Debütál a VAR a Szuperligában
Rövid vakáció után ma megkezdődik a román labdarúgó élvonalbeli bajnokság, amely ettől az idénytől kezdődően Szuperliga nevet visel.
Az U visszatér, a Dinamo először esik ki a Liga 1-ből
Történelme során először esik ki a román labdarúgó élvonalból a Dinamo Bukarest csapata, miután a Kolozsvári Universitatea elleni osztályzó visszavágóján, odahaza csak 1–1-es döntetlent tudott elérni.