Tivadar
13 °C

Solskjaer nélkül ment az MU

2021.11.21 - 23:28
Óriási csata várható kedd este a villarreali Estadio de la Cerámicában, ahol a házigazda „sárga tengeralattjárók” a Manchester Unitedet fogadják a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó előtti körében.

A két együttes pontegyenlőséggel osztózik az F-csoport első két helyén, így a győztes teheti meg az első lépést a továbbjutás felé. Kérdés, hogy az angol csapat fel tud-e állni a hullámvölgyből, aminek áldozata lett az edző Ole Gunnar Solskjaer.
Bármelyik csapat győz, egyik sem tudhatja biztonságban magát, amennyiben az Atalanta is nyerni tud Svájcban. Ebben az esetben az utolsó fordulóban is hármasban zajlik majd a verseny, ráadásul az olasz csapat hazai pályán fog játszani a Villarreal ellen.
A G-csoportban is nagy a harc, és itt is egy spanyol csapat kerülhet reflektorfénybe. A Sevilla vélhetően az utolsó esélyét játssza, hogy megőrizze az utolsó fordulóra a továbbjutási reményeit. Ehhez ma kötelezően vernie kell német ellenfelét. Ezzel pedig segítséget nyújt a Salzburgnak, amely, ha győzi tud Franciaországba, eldönti a továbbjutást.
Az E-csoportban viszont a Barcelona is eldöntheti a továbbjutást, amennyiben ma legyőzi a vendég Benficát. A katalánoknak nehezen indult az idei kiírás, hiszen otthon a Bayerntől kapott ki 3–0-ra, majd Lisszabonban is kapott egy hármast. A kijeviek elleni 1–0-s oda-visszavágós siker azonban visszahozta a reményeket, és ma este le is zárhatja a második helyért zajló harcot, amennyiben nyer a Benfica ellen. Mint ismeretes, ebben a csoportban az első helyet már korábban biztosította magának a Bayern.
A H-csoportban már mindkét BL-továbbjutó hely elkelt, már csak az a kérdés, hogy a Juventus, vagy a Chelsea zár majd a széria első helyén. Ezt akár ma is eldönthetik Londonban az egymás elleni találkozón. Közben Svédországban a Malmö első BL-pontjaira hajt, amivel életben tarthatja az esélyét, hogy elcsípje az Európa Liga-helyet biztosító harmadik pozíciót.

BAJNOKOK LIGÁJA, 5. FORDULÓ

E-csoport
19.45
: Dinamo Kijev – FC Bayern München
22.00: FC Barcelona – SL Benfica
A csoport állása: 1. Bayern 12 pont, 2. Barcelona 6, 3. Benfica 4, 4. Kijev 1.

F-csoport
19.45
: Villarreal CF – Manchester United
22.00: BSC Young Boys – Atalanta BC
A csoport állása: 1. MU 7 pont (8–7), 2. Villarreal 7 (9–5), 3. Atalanta 5, 4. Young Boys 3.

G-csoport
22.00
: LOSC Lille – FC Salzburg
22.00: Sevilla FC – VfL Wolfsburg
A csoport állása: 1. Salzburg 7 pont, 2. Lille 5 (3–3), 3. Wolfsburg 5 (4–5), 4. Sevilla 3 (3–4).

H-csoport
22.00
: Malmö FF – FC Zenit
22.00: Chelsea FC – Juventus
A csoport állása: 1. Juventus 12 pont, 2. Chelsea 9, 3. Zenit 3, 4. Malmö 0.
A mérkőzéseket a Digi Sport, a Telekom Sport, a Look Sport és az M4 Sport közvetíti.

Eddig tartottak a Ferencváros idei BL-álmai
A Ferencváros hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Qarabagtól a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel alulmaradt a párharcban.
A Ferencváros hazai pályán játszik a továbbjutásért
A Ferencváros focicsapata döntetlenről várja a Qarabag elleni hazai visszavágót a Bajnokok Ligája selejtezőjében; a párharc továbbjutója legalább az Európa Liga csoportkörében szerepelhet.
Döntetlenről folytatódik kedden a párharc
A Ferencváros 1–1-es döntetlent játszott a Qarabağ vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának első, szerdai mérkőzésén.