×
2024. 03 29.

Skóciába álltak a dobogó legfelső fokán a szatmári karatékák

2021.11.16 - 08:28
Remekeltek a Szatmárnémeti VSK karatékái a Skóciában rendezett Kanzen International Cup nemzetközi verseny hetedi kiírásán: Váncsa Daiana és Dennis Burya ötször is dobogóra állt Dundee-ban.

Mindkét szatmári karatéka a román válogatottal utazott a szigetországba, ahol a Karate-do Szövetségek Világegyesülete (WUKF) versenyszabályai szerint rendezték az egyéni és csapatviadalokat.
Váncsa Daiana, aki korábban kétszer is elnyerte a megye legjobb sportolójának a címét, most két arany- és egy ezüstéremmel gazdagította gyűjteményét. A 21–35 évesek kumite sanbon csapatával állhatott a dobogó legfelső fokára, majd a kumite shobu sanbon próbában, a –60 kilogramm súlycsoportban is a legjobbnak bizonyult. A világversenyeken többszörös aranyérmes karatéka tatamira lépett a korosztály kumite shobu sanbon próba nyílt versenyében is, ahol ezüstérmet szerzett.
Dennis Burya alaposan megdolgozott a sikerért, és bár kapott egy-két szabálytalan ütést is, ez mégsem állította meg, hogy az aranyéremig meneteljen a 16–17 évesek kumite shobu sanbon egyéni nyílt versenyében. Ugyanakkor aranyérmet szerzett a korosztály kumite sanbon csapatával.
„Az eredmények jól tükrözik a sportolóink magas szintű felkészülését, akik idén még másik két nagy téttel bíró versenyen lépnek a tatamira. Következik számukra a Román Kupa viadala, végül pedig a Bajnokcsapatok Európa Kupájáért küzdenek” – olvasható a szatmári egyesület közelményében.
Váncsa és Burya egyébként két hónappal ezelőtt Kolozsváron a WUKF-világbajnokságon szerzett egyaránt két arany- és egy ezüstérmet. Emellett májusban Daiana országos bajnok lett, míg Dennis bajnoki bronzéremmel vívta ki a helyét a román válogatottban.

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK
A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.
Kézilabda: Vasárnap kezdenek a lányok a bajnoki felsőházban
A Nagyszentmiklósi Unirea lesz az Olimpia VSK ellenfele, március 24-én 11 órától a szatmárnémeti, Ady Endre utcai LPS – Both Katalin Sportcsarnokban.
Cselgáncs: érmekkel tértek haza Terely tanítványai
Terely Mihály edző tanítványai három bronzéremmel tértek haza, és másik két sportoló a nyolcaddöntőig jutott el, a Bákóban rendezett U14-es és U16-os korosztályos egyéni bajnokságon.