Andrea, Ilma

Sima győzelemmel zárta az évet az Olimpia VSK focicsapata

2022.12.03 - 19:10
Legyünk elégedettek ezzel a 4–0-val, ne legyünk most telhetetlenek - mondja Csik Tibor vezetőedző (Fotó: Szatmárnémeti Olimpia VSK)
Úgy zárta az évet a Szatmárnémeti Olimpia VSK labdarúgócsapata, ahogy elkezdte a 2022–2023-as Liga 3-as szezont: vagyis győzelmek sorozatával. Csik Tibor vezetőedző legénysége ugyanis zsinórban a negyedik mérkőzését is megnyerte, és így, az éllovassal pontegyenlőséggel a 10-es csoport második helyén zárja az esztendőt.

Ezzel együtt elméletileg biztosította helyét a tavaszi playoff-csoportba, ugyanis három fordulóval az alapszakasz vége előtt nyolc pont távolságra van a negyedik és ötödik helyen tanyázó együttesektől.

Szombaton, a 15. forduló mérkőzésén a Máramarosszigeti VSK jött vendégként az Olimpia VSK otthonába. A mieink az első perctől átvették az irányítást, és az ellenfél a szerencséjének köszönhette, hogy csak négy gólt kapott.
Az első félidőben Zsiga Ervin, Hernando Orte Rodrigo (Rodri) és Alex Negrea vették célba Lucian Cebotari kapuját. De a 11. percben Zsiga már nem hibázott: egy gyenge mentési kísérlet után a szatmári középpályás bal oldalról, a 16-os sarkából, fordulatból emelt a szigeti kapu hosszú sarkának a vinklijébe (1–0). A 32. percben egy kontrát zárt góllal Rodri, így 2–0-ás állásnál mehetett pihenőre a két csapat.

Csik Tibor a szünetben pályára küldte Mansour Guyenét is, és a szenegáli majdnem egy tucat ziccert puskázott el. Az eredmény így is változott. A 72. percben Süveg Nándor éles szögből emelt kapura, a labda viszont végigcsorgott a felső lécen, éppen Barna Antal elé, aki „visszaemelte” a lasztit jobbról, a kapu felső sarkába (3–0). Süveg egyszer még eltalálta a kapufát, majd a mérkőzés utolsó percében az ő helyére felálló Baior Denis egy kipattanót küldött a kapuba 20 méterről (4–0).

A találkozó végén a közönség megtapsolta a srácok teljesítményét, miközben a hangszorókon ismét megszólalt az Olimpia indulója. A 70–80-as évek „himnuszát” a szatmárnémeti XXL Band együttes „korszerűsítette” a Beatles ismert zeneszámának, a Yellow submarine ritmusára.
A csapatunk ezután vakációra vonul, de január közepén ismét találkoznak, hogy megkezdjék a felkészülést a tavaszi szezonra. Az alapszakaszban még hármat játszanak a fiúk: kettőt Nagyváradon (az FC Bihor és a Lotus ellen), közöttük pedig egyet idehaza, a Zilahi SCM ellen. Utána kezdődik a rájátszás, amikor az Olimpia VSK a felsőházban fog küzdeni a Beszterce-Naszódi Gloriával és az FC Bihorral – a negyedik kiadó hely tavasszal dől el.

Mestermérleg, Csik Tibor vezetőedző
„Gratulálok a csapatnak, és köszönet mindenkinek, akik mellettünk állnak: a támogatók, az önkormányzat, a klubvezetők, az edzők, a játékosok, a kiszolgáló személyzet, az újságírók, a szurkolók. Ez egy kisebb siker, hiszen hosszú évek után ismét jól mutat a szatmári focicsapat. Pontegyenlőséggel vagyunk az első helyen a beszterceiekkel, ami szerintem egy nagyon jó eredmény. Optimisták kell legyünk, és ezt az eredmények alátámasztják. Szerintem ezen a meccsen is jól mutatott a csapat, sok helyzetünk volt. Legyünk elégedettek ezzel a 4–0-val, ne legyünk most telhetetlenek. Egy nagyon jó beszterceiek elleni meccs után azon dolgoztunk, hogy a srácokban megmaradjon ugyanaz a koncentráció. Kicsit alábbhagyott az akkori lendület, de a három pont a lényeges.”

LABDARÚGÓ LIGA 3, 10-ES CSOPORT, 15. FORDULÓ

Szatmárnémeti Olimpia VSK – Máramarosszigeti VSK 4–0 (2–0)

Gólszerzők: Zsiga Ervin 11., Hernando Orte Rodrigo 32., Barna Antal 72., Baior Denis 90.

Olimpia VSK: Iulian Anca-Trip – Alex Negrea, Călin Vădan, Raphael Popovici-Ciatău, Adrian Bura (75., Raul Ziman), Ciprian Brata (80., Sütő Zalán), Hernando Orte Rodrigo (63., Barna Antal), Zsiga Ervin, Adrian Micaș, Cătălin Vaida (46., Mansour Guyene), Süveg Nándor (75. Baior Denis). Vezetőedző: Csik Tibor.