1EUR = 4.97 RON
1USD = 4.61 RON

Sima győzelem a brassóiak ellen is

2021.10.23 - 22:18
Hozta a kötelezőt a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, és harminchat pontos győzelemmel négy forduló után is magabiztosan vezető pozícióban áll a Nemzeti Liga táblázatában: Miguel Lopez edző alakulata szombat este 105–69-re verte a Both Katalin Sportteremben az Olimpia Brassót.

A 4. forduló mérkőzésén a vendégek szerezték meg az első pontokat (0–2), de két perccel később már hét ponttal vezetett a VSK (9–2), majd a félidő felénél, Dora Ardelean triplája megduplázta a szatmári alakulat előnyét (16–2). Az első tíz percben plusz tizenhétig jutott a Lopez csapata (22–5), majd a 15. percben Sparkle Taylor hárompontos találata után huszonnégy pont volt a két csapat között (44–20).
Huszonkilenc pont előnnyel ment pihenőre a két csapat (61–32), és a biztos előny tudatában a második félidőben visszavett a lendületből a hazai együttes. Így is sikerült negyvenig növelni a fórt a 27. percig (76–36), de egy 5–12-es három sorozattal a Brassó hét pontot lefaragott a hátrányából (81–48).
A mérkőzés legnagyobb különbségét Stephanie Kostowicz pontjai állították be a 35. percben (98–51). Az utolsó percekben Selena Kirberg megszerezte első pontjait a piros-fehér mezben, majd a visszatérő Anamaria Muraru is betalált szabaddobásból. Biljana Pesovic és Ecaterina Armanu távoli találatai zárták a mérkőzést, amely újabb két pontot hozott a VSK-nak.
Folytatás október 30-án Marosvásárhelyen, ahol az eddig szintén veretlen Sirius lesz az ellenfél.

NŐI KOSÁRLABDA, NEMZETI LIGA, 4. FORDULÓ

Szatmárnémeti VSK – CSTBv CSU Olimpia Brassó 105–69 (28:14, 33:18, 20:16, 24:21)

VSK (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): Miljana Dzombeta (12/2/8), Dora Ardelean (9/5/2), Sparkle Taylor (31/11/2), Biszák Boglárka (2/5/1), Stephanie Kostowicz (27/4/1) – Sierra Moore (13/4/3), Selena Kirberg (2/5/1), Anamaria Muraru (1/0/0), Katarina Vuckovic (0/3/1), Paloma Cucu (8/1/2). Vezetőedző: Miguel Lopez.

Brassó (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): Biljana Pesovic (31/6/1), Ioana David (0/1/2), Ecaterina Armanu (18/2/1), Adina Ciciovan (0/2/1), Latinka Dusanic (16/6/5) – Olivia Atamaniuc, Alexia Frincu (0/5/5), Maria Florea, Jordan Hawkins (4/6/0). Vezetőedző: Dan Calancea.

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK
A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.
Kézilabda: Vasárnap kezdenek a lányok a bajnoki felsőházban
A Nagyszentmiklósi Unirea lesz az Olimpia VSK ellenfele, március 24-én 11 órától a szatmárnémeti, Ady Endre utcai LPS – Both Katalin Sportcsarnokban.
Cselgáncs: érmekkel tértek haza Terely tanítványai
Terely Mihály edző tanítványai három bronzéremmel tértek haza, és másik két sportoló a nyolcaddöntőig jutott el, a Bákóban rendezett U14-es és U16-os korosztályos egyéni bajnokságon.