2024. 04 20.

Rengeteg a sérült két héttel a rajt előtt

2021.02.28 - 11:21
Zsiga, Svarczkopf, Barth, Nyéki Kevin, Tincău és most már Mureșan is sérüléssel bajlódik, így a Szatmárnémeti VSK labdarúgócsapat megtizedelt kerettel készül a Liga 3 folytatására.

Kísérletezik a Szatmárnémeti VSK labdarúgócsapat vezetőedzője, Ritli Zoltán, aki két héttel a Liga 3 tavaszi rajtja előtt próbálná megtalálni a megfelelő formulát. Erre nem volt sok lehetősége februárban, a hó eleji edzőtábor után, a pályák állapota miatt ugyanis nem tudott felkészülési meccset játszania, ráadásul most a sérülések is hátráltatják munkájában.
Múlt héten a negyedosztályos Vetési Viitorullal (5–0) játszott egy meccset a VSK, szombaton pedig a harmadosztályos Sticla Arieșul Torda volt az ellenfél. Ez utóbbi több támpontot adhatott Riltinek, hiszen a tordai pálya állapota és az ellenfél is jobb volt – igaz, az erős széllökések nem kedveztek a játéknak. Azonban Zsiga Ervin, Svarczkopf István, Barth Kevin, Nyéki Kevin és Luca Tincău sérülés miatt nem vállalhatta a játékot, ami erős fejtőrést okozott a vezetőedzőnek.
Mégis, az első negyed órában jól állt a pályán a VSK, kevés lehetőséget adott a jóval felkészültebb tordaiaknak. Azonban a 17. percben egy órási védelmi hiba adta meg a lehetőséget a házigazdáknak, hogy vezetést szerezzenek: Busuioc csapott le egy ajándéklabdára, azonnal indította Savut, aki egy gólpasszal szolgálta ki Heteát, a tordai pedig élt a lehetőséggel (1–0).
Még a szünet előtt sikerült egyenlíteni: egy bal oldali szabadrúgás után a tordai védelem nem tudott felszabadítani, Cădar pedig tíz méterről kilőtte az ellenfél kapuját (1–1).

tordaVSK
Fordulás a tordaiak hamar visszaszerezték a vezetést Hetea második találatával (2–1), azonban Ritli cseréi révén a VSK átvette az irányítást. Meg is torpant Artur Podar edző legénysége, és az 56. percben hibázott, így a szatmáriak tizenegyest végezhettek: Chitaș viszont telibe találat a felső lécet, a kipattanót viszont pedig védeni tudta Pop.
A végeredményt Hetea állította be: a tordaiak játékosát egy bal oldali beadásnál találták kedvező helyen, aki közelről gurított az üres kapuba (3–1).
„Remélem, a sérült srácokat visszanyerem a hét végig. Ráadásul Mureșan is sántitva jött le a pályáról. Nagyon nehéz visszavágót jósolok, hiszen nem voltak optimális felkészülési lehetőségeink, a fiúk teljesítményén látszik, hogy nincs meccs a lábukba, és ezért a sérülések száma is nagyon nagy” – panszolta Rilti, aki próbálja pótolni legalább a meccshiányt. Csütörtökön a Tasnádi Unireával szeretnének egy mérkőzést, szombaton 12 órától pedig Szatmárnémetiben a Nagykárolyi VSK Victoria lesz az ellenfél egy újabb barátságos találkozóra.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEN

Sticla Arieșul Torda – Szatmárnémeti VSK 3–1 (1–1)
G.: Hetea 17., 49., 79., illetve Cădar 37.

Sticla Arieșul: Onciu – Chiș, Paleoca, Cimpoeșu, Dan, Vescan, Savu, Hetea, Salcău, Svichi, Busuioc. Játszottak még: Pop – Lemnaru, Oltean, Tothăzan, Porim, Fleșer, Nagy, Bereczi, Pătraș. Vezetőedző: Artur Podar.

VSK: Al. Cadar – Batin, Vădan, Mureșan, Ionescu, Șimon, Ziman, B. Nyilvan, G. Cădar, R. Nyilvan, Chitaș. Játszottak még: Nyéki M., Ritli R., Băbuț, Zima, Nertea. Vezetőedző: Ritli Zoltán.

Fotó: turdanews.net

Futball: gyengén játszott Zilah ellen az Oli
Vereséget szenvedett a Liga 3 rájátszásának felsőházában a Szatmárnémeti Olimpia VSK labdarúgócsapata, miután pénteken, idegenben 2–1-re kikapott Zilahon az éllovas együttestől.
Helytálltak a Partium Labdarúgó akadémia csapatai a Lazio Cup-on!
Kiemelt meghívást kapott a Partium Labdarúgó Akadémia két korosztályos csapata a húsvéti hétvégén lezajlott Lazio Cup-ra. A négynapos nemzetközi gyermeklabdarúgó tornát Rómában rendezték.
Futball: újabb rangadót játszik az Olimpia VSK Zilahon
A Liga 3-as bajnoki rájátszás felsőházában a második mérkőzését játssza pénteken a Szatmárnémeti Olimpia VSK labdarúgócsapata, és ezúttal az éllovas Zilahi SCM lesz az ellenfél.