×
2024. 04 25.

Pusztadaróc – Olimpia kupadöntőt rendeznek szombaton

2022.06.22 - 23:09
Szerdán játszották a labdarúgó Román Kupa megyei selejtezőjében az elődöntőket, miután a Pusztadaróci Recolta és a Szatmárnémeti Olimpia 1921 (képünkön) harcolta ki a fináléba jutást.

A Pusztadaróci Recolta odahaza játszhatott a Tasnádi Unirea ellen, és az első félidő eleje kiegyenlített játékot hozott. Mindkét csapatnak szerette volna magának a döntőt, és ezért kicsit óvatosak voltak, a kapuk is ritkán forogtak kockán.
A félidő végére viszont átvette az irányítást a daróci alakulat és a 41. percben kiharcolt egy 11-est, amit Lakatos Tibor értékesített (0–1). A szünetig kettőre növelte előnyét Cosmin Iuhas edzőjátékos legénysége: Mester Nándor egy egyéni akció végén talált be Vlad Boroș kapujába (0–2).
A második félidőben már nem tudott felállni a tasnádi csapat. Ioan Băbuț a 75. percben beállította a 3–0-s végeredményt, így több év szünet után a Recolta ismét döntőt játszik.
A szatmárnémeti Someșul Stadionban az Olimpia 1921 az elődöntők meglepetéscsapatát, a Batizi Sportult fogadta. Nelu Donca edző együttesének viszont itt véget ért a „kupakaland”, ugyanis az elitliga felsőházának a csapata kiütéssel verte a Liga 4-es ellenfelét. Az első félidőben Florin Puți talált be (1–0), de fordulás után Raul Ștef is betalált, majd Raul Raț és Erich Șrepler két-két gólja beállította a 6–0-s végeredményt.
Az Olimpia három év után játszhat ismét kupadöntőt.
A finálé győztese a következő hónap végén a kupasorozat országos fináléjának regionális selejtezőjében fog szerepelni.
A Pusztadaróci Recolta – Szatmárnémeti Olimpia 1921 finálét szombaton 10 órától rendezik a szatmárnémeti Someșul Stadionban.

ROMÁN KUPA, MEGYEI SELEJTEZŐ, ELŐDÖNTŐ

Tasnádi Unirea – Pusztadaróci Recolta 0–3 (0–2)
Gólszerzők: Lakatos Tibor (11-esből), Mester Nándor, Ioan Băbuț

Batizi Sportul – Olimpia 1921 0–6 (0–1)
Gólszerzők: Florin Puți, Raul Ștef, Raul Raț (2 gól), Erich Șrepler (2 gól)

ROMÁN KUPA, MEGYEI SELEJTEZŐ, DÖNTŐ

Szombat, 10.00, Someșul Stadion
Pusztadaróci Recolta – Szatmárnémeti Olimpia 1921

Otthon kezd az avasfelsőfalui és szatmárnémeti favorit
A Szatmár Megyei Labdarúgó Egyesület (AJF) csütörtökön kisorsolta a Liga 4 Elite 2022–2023-as idényének menetrendjét.
Amerikai játékosokat szerződött az Olimpia
Három amerikai játékost igazolt le a labdarúgó Liga 4 Elite-ben szereplő Szatmárnémeti Olimpia MCMXXI együttes – jelentette be a klub a hivatalos Facebook-oldalán.
Az elitligára készül a Batizi Sportul
Harmadik hete készül a Liga 4 Elite labdarúgó-bajnokságban újonc Batizi Sportul labdarúgócsapata, amely az elmúlt hétvégén lejátszotta első barátságos meccsét is a leendő csoporttárs, a bajnoki címre vágyó Avasfelsőfalui Oașul ellen.