1USD = 4.59 RON

Kézilabda: nyertek Nagyszentmiklóson a lányok, feljöttek a második helyre

2024.04.30 - 09:25
(Fotó: SzOVSK)
A Szatmárnémeti Olimpia VSK női kézilabda junior II-es korosztályos csapata nyerte meg magabiztosan Nagyszentmiklóson a bajnoki rájátszás 4-es számú felső házának a rangadóját.

A városi kézis lányok vasárnap, április 28-án 37–31-re verte a házigazda nagyszentmiklósi együttest, és ezzel feljött a csoport táblázatának a 2. helyére. A Temes megyei együttes a 4. forduló mérkőzése előtt a tabella 2. helyét foglalta el.

Első

A házigazdák kezdtek jobban, de a szatmárnémetiek felálltak a 3–0-s hátrányból, és 3–4-re fordították az állást, és innen már végig vezettek ők irányították a mérkőzést. A 20. percben már 9–14-es szatmári vezetést mutatott az eredményjelző, viszont a Nagyszentmiklósi Unirea a szünetig felzárkózott kettőre (14–16).

Második

Szünet után az ellenfél folytatta a felzárkózást, viszont egy gól különbségnél (18–19) a szatmári lányok megrázták magukat, és négyet tettek a két csapat közé (18–22).
A mérkőzés viszont továbbra is kiegyenlített volt, mivel az Unirea 21–27-ről is visszajött mínusz kettőre (27–29). A lányaink koncentráltak maradtak a mérkőzés utolsó kilenc percére, és behúzták a két pontot, amivel a táblázatban feljöttek a második pozícióba.

Jön a Citu

Most következik egy hosszú szünet, a rájátszás utolsó előtti fordulóját ugyanis május 16-án rendezik, amikor az Olimpia VSK idehaza a harmadik helyet elfoglaló Citu Temesvár együttest fogadja, amelynek, a mieinkhez hasonlóan 8 pontja van.
A záró fordulóban, május 19-én az Olimpia VSK Temesvárra megy a sereghajtó LPS Banatul otthonában, és amennyiben ezután is megőrzi pozícióját Ciprian Mărieș edző csapata, akkor bejut a döntő tornára, ahol Románia legjobb nyolc együttese fog megküzdeni.

„Ez egy fantasztikus dolog ennek a generációnak, hiszen zsinórban második éve kvalifikálhatjuk magunkat Románia legjobb nyolc csapata közé” – foglalta össze röviden a helyzet állását Ciprian Mărieș edző.

NŐI KÉZILABDA, JUNIOR II, FELSŐ HÁZ, 4-ES CSOPORT, 4. FORDULÓ
Nagyszentmiklósi Unirea – Szatmárnémeti Olimpia VSK 31–37 (14–16)
Olimpia VSK: Irimescu Ana Maria, Maribel Filimon (6 gól), Ariana Ionescu (10), Mara Marghitaș (3), Maria Secu, Denisa Doboș, Ștefania Peter (2), Ioana Greta, Patricia Cherekes (7), Andrada Perța, Daniela Trif, Tamás Petra, Miriam Bumbuc (3), György Natália (5), Iulia Paicu (1).
Edző: Ciprian Mărieș.

Szatmárnémeti Olimpia VSK

Cselgáncs: nemzetközi érmeket hoztak Terely tanítványai
Két nemzetközi tornán léptek tatamira az elmúlt hetekben a Szatmárnémeti Olimpia VSK sportolói, akik Terely Mihály edző judokái. Domaszék és Rimaszombat voltak a versenyek helyszínei.
Futball: pontokért megy Zilahra a Szatmárnémeti Olimpia VSK
A rájátszás utolsó előtti fordulójában a pénteki házigazda foglalja el az első helyet a tabellán 55 ponttal, a vendég Olimpia VSK a második, 41 ponttal.
Futball: győznie kell az Olimpia VSK-nak a biharszentandrásiak ellen
A Liga 3 hétközi fordulójában hazai pályán játszik a Biharszentandrási Crișul ellen kedden a Szatmárnémeti Olimpia VSK labdarúgócsapata. Kötelező nyerniük a szatmárnémeti fiúknak.