1USD = 4.59 RON

Cselgáncs: egyetemi bajnokságot nyert Paula Paștiu

2024.04.30 - 09:30
(Fotók: SzOVSK)
Két jelentős tornán vettek részt az elmúlt hétvégén a Szatmárnémeti Olimpia VSK judokái. Marian Halas tanítványai egy bajnoki címmel és további öt éremmel gazdagították a gyűjteményüket.

Szombaton Paula Paștiu az egyetemi bajnokságon lépett tatamira, ahol megnyerte a saját súlycsoportjának, a +78 kg-os kategória küzdelmeit, és aranyérmet szerzett.

Budapest

Ezt követően Paula csatlakozott klubtársaihoz, akik részt vettek a Budapest Judo Kupa nemzetközi torna 37. kiírásán.
Marian Halas edző elmondta, hogy ez egy nagyon erős torna volt, ahol 25 ország közel 2000 judokája mérkőzött meg.

Micaşék

Az U15-ös korosztály 40 kg-os súlycsoportjában Alessia Micaș szerzett aranyérmet, míg nővére, Adina Micaș két ezüstéremmel tért haza, miután második lett az U18-asok +70 kg-os, illetve az U23-asok 78 kg súlycsoportjának versenyében.

Ezen a megmérettetésen Paula Paștiu a dobogó második fokára állt fel, miután ezüstérmet szerzett az U23-as korosztály +78 kg súlycsoport küzdelmében.
Antonio Ilie az U23-asok 100 kg-os küzdelmében szerzett bronzérmet.

Részt vettek még Iannis Marina, Rafael Ursu, George Ilie és Rareș Pașca.

Halas tanítványai a most követvező hétvégén az Ilfov megyei Izvorani-ra utaznak, ahol az U23-as korosztályos országos bajnokságot rendezik.

Szatmárnémeti Olimpia VSK

Cselgáncs: nemzetközi érmeket hoztak Terely tanítványai
Két nemzetközi tornán léptek tatamira az elmúlt hetekben a Szatmárnémeti Olimpia VSK sportolói, akik Terely Mihály edző judokái. Domaszék és Rimaszombat voltak a versenyek helyszínei.
Futball: pontokért megy Zilahra a Szatmárnémeti Olimpia VSK
A rájátszás utolsó előtti fordulójában a pénteki házigazda foglalja el az első helyet a tabellán 55 ponttal, a vendég Olimpia VSK a második, 41 ponttal.
Futball: a hiányzók ellenére is nyert kedden az Olimpia VSK
Ismét a második helyen az Olimpia VSK, és három ponttal le is előzte a szigetieket, miután kétgólos sikert jegyzett a Biharszentandrási Crișul elleni találkozón. Pénteken Zilahra megy a csapat.