×
2024. 04 25.

Parádéztak a csapatok és Kovács István

2022.04.27 - 10:25
A Manchester City hazai pályán 4–3-ra legyőzte a Real Madridot a labdarúgó Bajnokok Ligája kedd esti, parádés futballt hozó elődöntőjében. Nem csak a két csapat, hanem a nagykárolyi FIFA-bíró Kovács István is bravúrosan irányította a meccset.

Kedd este a Manchester City remekül kezdett a Real Madrid elleni Bajnokok Ligája-elődöntő első mérkőzésén, nagyon gyorsan előnyt szerzett: az érdemi ellenállás nélkül középre törő Rijad Mahrez jobb oldali beadásából Kevin De Bruyne előrevetődve befejelje a vezető gólt (1–0).
A története leggyorsabb BL-gólját szerző City gyakorlatilag innen kezdte a hazai mérkőzést, de nem kellett sokat várni, hogy két gólos legyen az angol együttes előnye: De Bruyne bal oldali beadásánál David Alaba elszámította magát igazán, így Gabriel Jesus lefordult róla, majd közelről a hálóba lőtt (2–0).
Ennyi lett volna a Real Madrid 31. BL/BEK-elődöntőjének érdemi része?! A következő húsz percben ugyanis gyönyörűen szőtte gyors támadásait a City, de a lassacskán ébredezni kezdett a madridi klassziskülönítménynek. És akiknek van egy Karim Benzemájuk…
A 31. percben akadt egy jó lehetősége Alabának, ő még kevéssel a kapu mellé fejelt, azonban két perccel később, Mendy bal oldali beadását követően Benzema a védőjét megelőzve gyönyörűen, ballal már a bal alsó sarokba perdített. A mozdulat méltó volt a különleges alkalomhoz: a francia világsztár éppen ezen az estén játszotta 600. tétmérkőzését a Real Madridban, ez volt a 319. gólja, ebben az idényben pedig a negyvenedik (2–1).
A Madrid játéka helyrebillent, a vendégek letámadása is egyre ígéretesebben működött. S bár az első játékrész utolsó öt perce megint a Cityé volt, újabb gól azon az oldalon sem született.
A második játékrészre Carlo Ancelotti átszabta a madridi védelmet, a rossz napot kifogó Alaba helyére Nacho érkezett, de nem rajta múlt, hogy nem került szinte azonnal megint kétgólos hátrányba a csapata: a 47. percben Mahrez lövése a kapufáról pattant ki, Foden közeli duplázása pedig a kapuba visszamozgó Carbajalról.
A madridi védelem zavarodottsága nem oldódott, amit gyorsan kihasznált a City: az 53. perc megint egy eredményes letámadást hozott, a kivitelező Fernandinho a visszakapott labdát beadta, az őrizetlenül érkező Foden pedig a hálóba fejelt (3–1).
Nem sokáig maradt ez az állás, mert két perccel később éppen a gólpasszt adó Fernandinhot játszotta ki az ellenfél: Mendy az oldalvonal mellett dobta támadásba Viníciust, a labda Fernandinho lába között csorgott tovább a veszélyzóna felé, a leforduló Vinícius egészen az öt és feles sarkáig nyargalt vele, majd mielőtt letarolták volna, jobbal a hosszú sarokba helyezett (3–2).
Ez még csak az 55. perc, messze volt még a meccs vége. A City ugyanis mindent megtett, hogy visszaállítsa a két gólos előnyt, és a 74. percben újra sikerült elhúzniuk – harmadjára Bernando Silva felső sarkos lövésével, a Kovács István sípszavára váró, az előnyszabályt benéző madridi védelem asszisztálása mellett (4–2).
Itt mindenképpen meg kell jegyezni a nagykárolyi FIFA-bíró zseniális döntését: Zincsenko a 16-os előterében esett át az ütemet késő Kroos lábán, de Kovács „Tisza” nem siette el a sípszót, a labda pedig pont Silva elé kerül. Pillanatok döntése volt, de az előnyszabály megítélése, ilyen helyzetekben csillagos tízest érdemel.

cropped-city7
A megrogyni nem akaró Real „természetesen” újra faragott a lemaradásából: a 82. percben Aymeric Laporte kezezése miatt járt a tizenegyes a vendégeknek (nem kellett a VAR, Kovács „sasszeme” kiszúrta a City játékosának szabálytalanságát), a jubiláló Benzema pedig megint megadta a módját – bepanenkázta… (4–3)
Nem volt unalmas a hátralévő néhány perc sem, de újabb gól már nem született; kezdhetjük a visszaszámlálást, hiszen nem lesz unalmas a jövő szerdai madridi visszavágói sem. Mégis csak, a döntőbe jutás a tét…

BAJNOKOK LIGÁJA, ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

Manchester City FC – Real Madrid CF 4–3 (2–1)
Gólszerző: De Bruyne 2., Gabriel Jesus 11., Foden 53., B. Silva 74., illetve Benzema 33., 82. (a másodikat 11-esből), Vinícius Júnior 55.

A nagykárolyi Kovács István is bíráskodik az EURO 2024-en
A nagykárolyi Kovács István mellett további három romániai játékvezető is bíráskodni fog a június 14. és július 14. közötti németországi labdarúgó Európa-bajnokságon, az EURO 2024-en - közölte kedden honlapján a Román Labdarúgó Szövetség.
Eddig tartottak a Ferencváros idei BL-álmai
A Ferencváros hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Qarabagtól a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel alulmaradt a párharcban.
Helsinkiben küzdenek szerdán a Szuperkupáért
A Real Madrid ötödször vagy az Eintracht Frankfurt először – ez a kérdés vár döntésre szerda este a helsinki Olimpiai Stadion játékterén, a 47. labdarúgó európai Szuperkupa-mérkőzésen. Új rekordok dőlhetnek meg, illetve újabb forradalmi újítást vet be az UEFA.