×
2024. 05 19.
Vasárnap
Ivó, Milán
25 °C
erős felhőzet
1EUR = 4.98 RON
1USD = 4.59 RON
100HUF = 1.28 RON
Szatmárnémeti

Pályázásra buzdítanak

2018.10.20 - 17:29
Megosztás:
Pályázásra buzdítanak

A tanfelügyelőség multimédia-termében mutatták be azokat a sikeres Erasmus+-pályázatokat, amelyeket idén zártak le a tanintézmények.

Sikeresek a Szatmár megyei iskolák a pályázásban, sok tanintézmény ki tudta használni az elmúlt években az Erasmus+ program nyújtotta lehetőségeket –—derült ki a Szatmár Megyei Tanfelügyelőségen pénteken tartott találkozó keretében, amely során tizenhárom tanintézmény mutatta be az idén lezárt projektjeit.

Az Erasmus+ az Európai Bizottságnak a felsőoktatást, köznevelést, szakképzést, felnőttoktatást, ifjúságot és sportot támogató programja. Segíti többek között a tanárok és más munkatársak intézményi igényekre épülő szakmai fejlődését nemzetközi környezetben, segít az óvodai és iskolai partnerségek kialakításában, erősíti az európai dimenziót a tanintézményekben, illetve a köznevelési intézményeket felruházza 21. századi készségekkel és kompetenciákkal, lehetőséget biztosít új és innovatív gyakorlatok, módszerek kidolgozására, terjesztésére és alkalmazására. A projektekben rövid vagy hosszú távú külföldi tanári, munkatársi és tanulói tevékenységek is megvalósíthatók, ezekből pedig akadt szép számmal sikeres pályázat Szatmárban is, csak az idei évben tizenkét tanintézmény — az apai Vasile Lucaciu Általános Iskola, a turci Anghel Saligny Szakközépiskola, a sárközújlaki George Bariţiu Szakközépiskola, a szatmári Lucian Blaga Általános Iskola, a Constantin Brâncuşi Faipari Szakközépiskola, a Johann Ettinger Német Elméleti Líceum, a Halmi Általános Iskola, az Aurel Popp Művészeti Líceum, a Dr. Vasile Lucaciu Általános Iskola, a Grigore Moisil Általános Iskola, a 33-as Számú Napközi Óvoda és a Nicolae Steinhardt Ortodox Líceum — zárt le sikeres pályázatot.

Călin Durla főtanfelügyelő szerint az Erasmus+-projektek segítenek a szatmári tanároknak és diákoknak a jó példák megismerésében, amelyeket érdemes lenne itthon is gyakorlatba ültetni. „Sok munkával járnak ezek a projektek, ezért is örülünk neki, hogy ilyen szép számban vannak kitartó oktatóink. Egyúttal arra buzdítanám azokat a tanintézményeket, amelyek még nem vettek részt hasonlóban, hogy legyenek bátrabbak, csatlakozzanak és pályázzanak” — mondta a főtanfelügyelő.

Bumbuluţ Krisztina