1USD = 4.05 RON
100HUF = 1.34 RON

Oszaka Naomi és Novak Djokovics sikereivel zárult az Australian Open

2021.02.21 - 14:18
A 23 éves japán Oszaka Naomi nyerte a Melbourne-ben zajló Australian Open női egyesének versenyét, miután a döntőben két könnyű játszmában, 77 perc alatt, 6:4, 6:3-ra legyőzte az amerikai Jennifer Bradyt, ezzel pályafutása negyedik Grand Slam-tornadöntőjében is diadalmaskodott.

Oszaka 2019-ben is megnyerte a melbourne-i tornát, így ő a 12. női játékos az Open-érában, aki egynél több Australian Opent nyert. Ugyanakkor a mai naptól a világrangsorban már a második helyen áll, mivel helyet cserélt a román Simona Haleppel.

djokovicAO

A férfiak egyéni versenyében a világelső Novak Djokovics viszont a kilencedik alkalommal nyerte meg az Australian Opent, ráadásul úgy, hogy még sosem vesztett itt döntőt. Idén szettvereség nélkül, 7:5, 6:2, 6:2-re győzte le orosz ellenfelét, Danyiil Medvegyevet, és megszerezte pályafutása tizennyolcadik Grand Slam-tornagyőzelmét. A szerb így már csak kettővel van lemaradva az egyaránt 20 GS-sikernél járó Rafael Nadal és Roger Federer mögött. A szerb teniszező pályafutása 82. serlegét szerezte meg.

(Nemzeti Sport)

Kitették a nézőket az Australian Open mérkőzéseiről
A Melbourne-ben zajló Australian Open férfi egyesének harmadik fordulójában a nyíregyházi Fucsovics Márton a torna 14. kiemeltje, Milos Raonic ellen lépett pályára.
Óriásit küzdött Halep és Fucsovics, Cîrstea is továbbjutott
A 2009-es Roland Garroson jegyzett negyeddöntős szereplés után második legjobb eredményét jegyezheti egy Grand Slam tornán a 30 éves Sorana Cîrstea (képünkön).
Búcsúzott az egyéni versenyben Balázs Attila és Ana Bogdan is
A Melbourne-ben zajló Australian Open nemzetközi tenisztorna férfi egyesének első fordulójában Balázs Attila 2 óra 38 perc alatt kikapott a spanyol Roberto Carballéstől, így számára marad a páros verseny, amelyben Fucsovics Mártonnal együtt lép pályára.