12 °C
kevés felhő

Örült meccs Topolyán, a FCSB B-csapata végül továbbjutott

2020.09.18 - 11:38
Tizenkét gólt és két kiállítást hozott a Topolya és a FCSB találkozója a labdarúgó Európa Liga-selejtező második fordulójában, a továbbjutás pedig a tizenegyes párbaj után dőlt el: a bukaresti alakulat készülhet a harmadik fordulóra.

A zentai mérkőzés kezdetéig még több mint huszonnégy óra volt hátra, máris voltak izgalmak, hiszen a FCSB stábjának 18 tagjának pozitív eredményt mutatott a koronavírus-teszt. Köztük a szakmai stáb majdnem teljes egészében (köztük Anton Petrea vezetőedző is) fertőződött meg, illetve nyolc alapjátékos is karanténba került a teszt eredménye miatt. Andrei Vlad, Florin Tănase, Iulian Cristea, Darius Olaru, Sergiu Buş, Andrei Pandele, Ovidiu Popescu és Ionuţ Vînă nélkül kellett „kitalálni” a legjobb felállást, a kispadról pedig a másodedző Mihai Pintilii irányíthatott. Gyakorlatilag a B-csapat állt fel a szerb együttes ellen, és ezt ki is használta Sabo Zoltán vezetőedző alakulata: előbb Djuro Zec beadása után Dejan Milicsevics fejelte a labdát a vendégek kapujába a 11. percben, majd három perccel később Nenad Lukics szólója végén Borko Duronjicshoz passzolt, aki higgadtan a kifutó kapus felett a kapuba pörgette a labdát (2–0).
Innen kezdődött a FCSB mérkőzése, de ezután ők használták ki a lehetőséget, hogy a házigazdák a kétgólos előny tudatában túlságosan is megnyugodtak. Florinel Coman a 26. percben jól feltalálta magát a TSC tizenhatosán belül, és a hosszú sarokba lőtt (2–1), majd a szünet előtt emberelőnybe került a román csapat, hiszen Ponjevics megkapta második sárga lapját is, így a TSC tíz emberre fogyatkozott.
A második félidő elején Coman cselsorozata után Dennis Man elé passzolt, aki húsz méterről kilőtte a bal felső sarkot (2–2), így mondhatni, újra kezdődött a meccs.
Igaz, hatvan másodperccel később már ismét a TSC-nél volt az előny: a rossz ütemben kifutó Ducan kapus hibája után Lukics fejjel továbbította a labdát az üresen álló Goran Antonicshoz, aki három méterről nem hibázott (3–2). De tíz perccel később ismét egyenlítettek a vendégek: Balazs szabálytalankodott a 16-osban, s a jogosan megítélt büntetőt Man magabiztosan váltotta gólra (3–3).

Két gól a ráadásban is
És amikor már mindenki kezdett berendezkedni a hosszabbításra, a bírói ráadás harmadik percében Radu Ion góljával az FCSB karnyújtásnyira került a továbbjutáshoz, hiszen csak két perc volt hátra a mérkőzésből, a következő akcióból azonban Szasa Tomanovics lefordult a védőjéről, és egyenlített (4–4).
A 103. percben egy nyújtott lábas becsúszás miatt Siladji Vladimir is mehetett idő előtt az öltözőbe, és a következő akcióból a vendégek megszerezték ötödik góljukat: Manra senki se figyelt, és ő 16 méterről a kapu bal oldalába lőtt (5–4). Kilenc emberrel is tudott egyenlíteni a Topolya, és egy előre ívelt szabadrúgás végén Tumbaszevics kapáslövéssel egyenlített (5–5).
A vendégek hatodik találata a 108. percben született, amikor egy jobb oldali akciót Petre lapos lövéssel és góllal fejezett be (6–5). És még mindig nem volt vége, ugyanis a 117. percben Tomanovics fejes gólja azt jelentette, hogy 6–6 az eredmény, s mivel több gól már nem született, a tizenegyespárbaj döntött a továbbjutásról.
Ebben Banjac hibázott, a többi játékos viszont magabiztosan értékesítette a tizenegyest, ami azt jelentette, hogy az FCSB 5–4-re nyert, és bejutott a harmadik fordulóba.

Gyengén játszottak
A versenyben levő másik román együttes, a FC Botoșani nem tudott élni a hazai pálya előnyével, és egy nagyon gyenge teljesítménnyel 1–0-ra kikapott az északmecedon KF Shkëndija együttestől. Besart Ibraimi már a 2. percben megszerezte a gólt, ami végül továbbjutást ért a csapatának: jobb oldali támadás után, kissé kisodródott helyzetből emelt mesterien Eduard Pap felett a kapus hosszúsarkába, pipára.
Igaz, a szünet előtt egy egyértelmű 11-est nem ítélt meg a svéd Mohammed Al-Hakim játékvezető a hazai együttesnek, viszont ezt leszámítva nagyon gyengén játszott Marius Croitoru vezetőedző alakulata. Ráadásul az utolsó fél órában emberelőnyben játszottak a bukovinaiak Armend Alimi kiállítása után, viszont így sem tudták feltörni a „rombolásra” berendezkedő vendégcsapat játékát.

Behúzta a Fehérvár
A sorozatban még versenyben levő két magyar együttes közül csak a MOL Fehérvár jutott be az EL-selejtező harmadik fordulójába, miután a máltai Hibernians otthonában 1–0-ra nyert.
Ha nem is fölényes magabiztossággal, de megnyerte a második félidőben, egy szöglet után szerzett Boban Nikolov-találattal megnyerte párharcot a Fehérvár, és pályára léphet a sorozat harmadik körében. Nem lehet kérdés, ennél jobb teljesítményre lesz szükség, ha onnan is tovább akar jutni.
A Magyar Kupa-győztes Budapest Honvéd itthon játszhatott, viszont egyértelmű volt, hogy nagyon nehéz dolga lesz a Malmövel szemben. A svéd bajnokságban listavezető rivális Ola Toivonen első félidő végén szerzett góljával jutott vezetéshez, majd a hajrában Arnór Ingvi Traustason biztosította be a továbbjutást.

EURÓPA-LIGA, SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ
Baska Topola – FCSB 6–6 – 11-esekkel 4–5
G.: Milicsevics 11., Duronjics 14., Antonics 51., Tomanovics 90+4., 117., Tumbaszevics 105+1., illetve F. Coman 26., Man 50., 63., 105. (a másodikat 11-esből), Ion (90+3.), Petre (108.).
Kiállítva: Ponjevics 44. (Topola), Szilágyi V. 103. (Topola)

FC Botoşani –KF Shkëndija 0–1 (0–1)
G.: Besart Ibraimi 2. perc
Kiállítva: Alimi 67 (Shkendija)

Hibernians FC – MOL Fehérvár FC 0–1 (0–0)
G.: Boban Nikolov 61. perc
Kiállítva: Shodiya 90+3. (Hibernians).

Budapest Honvéd – Malmö FF 0–2 (0–1)
G.: Ola Toivonen 43., Arnór Ingvi Traustason 86.

EURÓPA-LIGA, SELEJTEZŐ, 3. FORDULÓ
Szeptember 24.
Malmö FF – Lokomotiva Zagreb (horvát)
MOL Fehérvár FC – Stade de Reims (francia)
KF Shkëndija – Tottenham Hotspur (angol)
FCSB – Slovan Liberec (cseh)

Ír ellenfélen keresztül vezet az út a csoportkörbe
A Ferencváros labdarúgócsapata egyértelmű esélyesként várja a Shamrock Rovers elleni párharcot az Európa Liga selejtezőjének utolsó fordulójában.
Eddig tartottak a Ferencváros idei BL-álmai
A Ferencváros hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Qarabagtól a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel alulmaradt a párharcban.
Másodhegedűs Dunaszerdahelyen a FCSB
Miután az előző körben a georgiai Saburtaloval kínlódott a FCSB labdarúgócsapata, az Európa Konferencia Liga-selejtező körében nem sok eséllyel lép pályára szerdán Nicolae Dică edző legénysége Dunaszerdahelyen.