×
2024. 04 24.

Országos bajnokságot nyert Maya Dihenes

2023.05.22 - 14:11
A Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub és a Szatmárnémeti Unio SK kettős igazolású judokái, Aradon, az U13-as és U15-ös korosztályos bajnokságon léptek tatamira az elmúlt hétvégén.

Terely Mihály edző tanítványai közül Maya Dihenes bajnoki címet szerzett a 13 éven aluliak küzdelmeiben. A fiatal tehetségnek idén ez a második bajnoki érme, korábban ugyanis a 14 évesek között bronzérmet szerzett.

Az U13-as és U15-ös korosztályban Terely Mihály másik két tanítványa először állhattak dobogón országos bajnokságon: Thiruvadi Alesszia és György Bettina a harmadik helyen zártak, így bronzérem az első bajnoki medáljuk.

Az U13-as korosztályban Szilágyi Emma a 7. helyen zárt.

Másik két judoka a magyarországi Domaszékre utazott Ramona Igna ezővel, ahol a több évtizedes hagyománnyal rendelkező nemzetközi tornát, a Tökmag Kupát rendezték meg. A 12 éven aluliak versenyében Elias Borca bronzérmet szerzett, Orosz Stefánia pedig az ötödik lett.