1USD = 4.58 RON
100HUF = 1.29 RON

Országos bajnokok a vetési srácok

2022.06.28 - 15:00
Történelmi sikert jegyzett a Vetési Viitorul labdarúgócsapata, ugyanis bebizonyosodott, idén nincs jobb náluk az országban a 19 éven aluli megyei együttesek kategóriájában: bajnokok lettek.

Nem túlzás: történelmi sikert ért el a Vetési Viitorul junior A1 korosztályos csapata, hiszen Szatmár megyéből elsőként nyerte meg a 19 éven aluli megyei bajnokok országos tornáját.
Cristian Popa és Cosmin Anton edzőpáros legénysége kedd délben 3–1-re legyőzte a CSM Alexandria csapatát a Buzăuba rendezett országos négyes döntő fináléjában.
A torna hétfőn kezdődött az elődöntőkkel. Ide azok a csapatok kvalifikálták magukat, akik korábban megnyerték a regionális csoportjukat.
Az elődöntő nagyon izgalmasra sikeredett, hiszen a szatmári legények a házigazda Metalul Buzău-val került párba. Egy kiegyenlített első félidő után a 60. percben, 11-esből Denis Lazăr megszerezte a vezetést a vetsieknek (0–1). Az előnyt húsz percig tudta tartani Popa csapata, majd Alexandru Atomei egyenlített (1–1).
A folytatásban Lazăr és Pop Nándor óriási helyzeteket hagytak ki, de a túloldalt, a 84. percben Florentin Puiu nem hibázott, így a Buzău négy perc alatt fordított (2–1).
A rendes játékidő végén Lazăr újabb próbálkozása célba ért: a 16-os sarkáról kilőtte az ellenfél kapujának vinklijét (2–2), és mivel több gól már nem született, következhettek a 11-es rúgások. A hazaiak kettőt, a vetésiek egyet hibáztak, így 6–5-ös összesítéssel Popa csapata jutott be a döntőbe.
A másik ágon a CSM Alexandria könnyedén, 5–0-ra nyert a Dolj megyei Viitorul Măceșu de sus ellen, így kedden Szatmár és Teleorman bajnoka játszhatta a finálét.
A déli alakulat sem tudott megálljt parancsolni vetésieknek. Mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, viszont elsőként a Viitorul talált be: a 18. percben egy bal oldali, hosszúna tűnő beívelt labdát fordítottak vissza a vetésiek Raul Matioc elé, aki hét méterről, kapásból vágta a lasztit az ellenfél kapujába (0–1).
Fordulás után is kiegyenlített volt a játék, viszont a vetésiek voltak eredményesek: a 7. percben Lazăr volt szemfüles, és az ellenfél térfelén labdát szerzett, amivel a kapuig meg sem állt (0–2).
A 87. percben pedig le is zárta a mérkőzést a szatmári csapat: Matioc szerzett labdát a saját térfelén, majd tolt kettőt rajta és máris indította Lazărt, aki két védőjét, majd az ellenfél kapuját is kicselezte, és a kpauba vágta a lasztit (0–3).
Az ellenfél szépítő találata már a ráadás utolsó percében érkezett, amikor a vetési kispad már ünneplésre készült. Így 3–1 lett a vége, Popa és legénysége pedig már a pályán megkezdte az ünneplést, de idehaza is folytatják majd fiesztát.
„Titáni, megfeszítetett és odaadó munkával nyertük meg ezt a döntőt. Ez egy történelmi eredmény, hiszen eddig egyetlen Szatmár megyei csapat sem nyerte meg ezt a bajnokságot. Az egész megyét képviseltük büszkén ezen a tornán. Fantasztikusak ezek a srácok, szerinteem szép jövő állhat előttük, ha kellő figyelem lesz rájuk fordítva. Ebben a felállásban még egy évet játszhatunk, hiszen egyetlen fiú sem tölti még a 19 évet” – mondta Popa.
A klub vezetői egyébként prémiummal várják idehaza a srácokat, de vélhetően a helyi és a megyei önkormányzat is megdicséri majd a Vetési Viitorul ifi legényeit – nem csak szóban…

JUNIOR A1 (MEGYEI U19), ORSZÁGOS DÖNTŐ

Elődöntő
AFC Metalul Buzău – Vetési AS Viitorul 2–2 (5–6 11-es rúgások után)

Gólszerzők: Denis Lazăr 2 gól (az elsőt 11-esből), illetve Alexandru Atomei, Florentin Puiu.
ACS Viitorul Măceșu de sus – CSM Alexandria 0–5

Döntő
CSM Alexandria – Vetési AS Viitorul 1–3 (0–1)

Gólszerzők: Lataretu 90+4., illetve Raul Matioc 18., Denis Lazar 74., 87.

VETÉSI VIIORUL, U19 MEGYEI

Rareș Oșan – Raul Apai, Rareș Mureșan, Paul Micle, Luca Crainic, Pop Nándor, Maris Duca, Raul Matioc, Denis Lazăr, Horvát Kevin, Tamás Patrik, Flaviu Bob, Ionut Tite, Șerban Palage, Daniele Bodan, Darius Ștef, Alex Orbulescu, Scvarckzopf Ármin.

Edzők: Cristian Popa, Cosmin Anton
Csapatmenedzser: Daniel Pașca
Elnök: Horvát Roland.

Kemény fizikai edzés után jó meccs a vetésiek ellen
Nem kíméli legénységét Marius Botan vezetőedző, és két nap kemény fizikai edzés után szerdán felkészülési mérkőzésen küldte pályára tanítványait, amit a Nagykárolyi VSK Victoria meg is nyert 3–2-re a Vetési Viitorul ellen.
Az önkormányzat jutalmazta a történelmi sikert
Példaértékű, ami Vetésben zajlik, és amit a helyi labdarúgócsapat ifijei értek el – hangsúlyozta Szilágyi István, a Szatmár Megyei Labdarúgó Egyesület elnöke, aki a helyi önkormányzat mellett gratulált a sikerhez és jutalmazta a Viitorul bajnokcsapatát.
Döntőben a vetési ifjú legények
Az ország legjobb négy csapata között van a Vetési Viitorul junior A1 korosztályos legénysége, ráadásul úgy jutott be az országos fináléba, hogy ebben az idényben még vereséget sem szenvedett.